Ogłoszenia parafialne 14.08.2022 (20. niedziela zwykła)

 1. Ksiądz Arcybiskup Wojda zaprasza 20 sierpnia na godz. 10.00, do Katedry w Oliwie, na konsekrację nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, ks. Piotra Przyborka.
 2. Sierpień jest tradycyjnie miesiącem poświęconym trzeźwości osobistej i narodowej. Zachęcamy do podjęcia czasowej wstrzemięźliwości w intencji osób uzależnionych, zwłaszcza od alkoholu.
 3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na inwestycje w kościele.
 4. Także dzisiaj o 19:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne według duchowości św. Ludwika de Montforta. Proponujemy także włączenie się do powstających w naszej parafii diakoni Serca Maryi oraz diakonii Serca Jezusa, informacje na ulotce i w gablocie.
 5. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 6. 18 sierpnia III czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania z naszej parafii, za księży, siostry zakonne i brata zakonnego, którzy stąd wyszli do służy Panu oraz za kapłanów i siostry zakonne którzy tutaj pracują. Adoracje rozpoczniemy o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O 17:00 wspólnota Żywego Różańca poprowadzi modlitwę różańcową w intencji uproszenia pokoju w Ukrainie i Ziemi Świętej.
 7. Mamy wakacyjny porządek sprawowania nabożeństw: w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 8:00, a w niedziele Msza św. z godz. 14:00 jest przesunięta na godz. 20:00.
 8. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na katolickie uczelnie w Polsce.
 10. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; jest to święto Matki Bożej Zielnej, będziemy święcili wiązanki ziół i kwitów; także tego dnia obchody 102 rocznicy „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej; środa – św. Jacka Odrowąża, kapłana; sobota – Msza św. o godz. 10:00 za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w intencji chorych z modlitwą wstawiennicza o uwolnienie na duszy i na ciele. Okazja do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 11. 10 września organizujemy jednodniową pielgrzymkę dziękczynną za Niepokalane Serce Maryi szlakami Warmii. Koszt wyjazdu 250 zł. Informacje w gablocie, tutaj, zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u o. Jacka.
 12. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 13. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku z zegarem (8 zł).
 14. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim którzy się modlą w naszym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!