Ogłoszenia parafialne 07.08.2022 (19. niedziela zwykła)

 1. Arcybiskup Wojda zaprasza 20 sierpnia na godz. 10.00, do Katedry w Oliwie, na konsekrację nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, ks. Piotra Przyborka.
 2. Mamy wakacyjny porządek sprawowania nabożeństw: w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 8:00, a w niedziele Msza św. z godz. 14:00 jest przesunięta na godz. 20:00.
 3. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 4. Sierpień jest tradycyjnie miesiącem poświęconym trzeźwości osobistej i narodowej. Zachęcamy do podjęcia czasowej wstrzemięźliwości w intencji osób uzależnionych, zwłaszcza od alkoholu.
 5. Zbieramy chętnych na autokar do Częstochowy na przywitanie naszych pielgrzymów. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 24.00 z parkingu przed kościołem. Koszt 165 zł. Zapisy i informacje u ks. Piotra. Uroczyste zakończenie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki odbędzie się 13 sierpnia w naszym kościele na wieczornej Mszy św. W czasie trwania Pielgrzymki w naszym kościele tworzymy tzw. „Złotą Grupę”. Zapraszamy na wieczorne Apele Jasnogórskie, codziennie o godz. 20.45.
 6. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 7. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Dominika, kapłana; wtorek – święto, św. Benedykty od Krzyża, karmelitanki, męczennicy, patronki Europy; środa – święto, św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; czwartek – św. Klary, dziewicy; piątek – święto rocznicy poświęcenia Katedry w Gdańsku Oliwie; sobota – Dzień Fatimski, po wieczornej Mszy św. procesja i różaniec fatimski.
 8. 10 września organizujemy jednodniową pielgrzymkę dziękczynną za Niepokalane Serce Maryi szlakami Warmii: Orneta, Krosno, Dobre Miasto, Głotowo. Koszt wyjazdu 250 zł. Informacje w gablocie, tutaj, zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u o. Jacka.
 9. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 10. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku z zegarem (8 zł), a w nim o tym, co Kościół mówi na temat indywidualnego czytania Pisma Świętego.
 11. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 12. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.