Ogłoszenia parafialne 24.07.2022 (17. niedziela zwykła)

 1. Mamy wakacyjny porządek sprawowania nabożeństw, to znaczy że w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 8:00, a w niedziele Msza św. z godz. 14:00 jest przesunięta na godz. 20:00.
 2. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 3. Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.
 4. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 5. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – Święto, św. Jakuba Apostoła, to także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących; wtorek – św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej; czwartek – św. Szarbela, kapłana; piątek – św. Marty.
 6. We wtorek 26 lipca z kościoła NSPJ w Gdyni wyruszy 37. Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O 6:00 rano Msza św. i bezpośrednio po niej Pielgrzymka rusza. Pielgrzymi będą mieli postój w naszym kościele około godz. 10.00. Zapraszamy wiernych do powitania pielgrzymów. Prosimy też serdecznie panie o przygotowanie ciast, i napojów którymi przywitamy pielgrzymów. W tej sprawie prosimy o kontakt z s. Augustyną.
 7. Przy krzyżu Gdyńskiej Pielgrzymki można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi 37 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 8. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia. Najlepiej niegazowaną w małych butelkach. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Dziękujemy tym którzy już włączyli się w tą akcję. Pomóc można również przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania.
 9. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.
 10. W czasie trwania Pielgrzymki w naszym kościele będziemy tworzyć tzw. „Złotą Grupę” która ma za zadanie swoją modlitwą wspierać Pielgrzymów. Już od jutra zapraszamy do naszego kościoła na wieczorne Apele Jasnogórskie, które będziemy rozpoczynali o 20:45.
 11. 10 września organizujemy jednodniową pielgrzymkę dziękczynną za Niepokalane Serce Maryi szlakami Warmii: Orneta, Krosno, Dobre Miasto, Głotowo. Koszt wyjazdu 250 zł. Informacje i zapisy w zakrystii, w gablocie, na stronie internetowej lub bezpośrednio u o. Jacka.
 12. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 13. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku z zegarem (8 zł), a w nim rozmowa o tym dlaczego tak trudno głosić ewangelię młodzieży i dlaczego jednak należy to robić oraz „Galilea” czasopismo dla czytelnika głodnego Bożego Słowa. Wędrujemy w nim po kartach Starego i Nowego Testamentu, poznając geografię i architekturę Ziemi Świętej. Odkrywamy piękno nauczania Ojców Kościoła i bogactwo chrześcijańskiej duchowości (12 zł).
 14. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Jadwiga Kozera, l.75, z ul. Baczyńskiego 2; † śp. Eugeniusz Ciećka, l.75, z ul. Chwaszczyńska 24, jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.