XXXVII Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – 26.07-12.08.2022

Zachęcamy do pielgrzymowania do tronu naszej Jasnogórskiej Pani – tegoroczna XXXVII Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w dniu 26 lipca 2022 r. po Mszy Świętej o godz. 06:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni i na Jasną Górę dotrze w dniu 12 sierpnia 2022 r. Kierownikiem pielgrzymki jest proboszcz naszej parafii ks. kanonik Krzysztof Czaja.

W dniu wyjścia pielgrzymki (wtorek 26 lipca 2022 r.) pielgrzymi ok. godz. 10:00 dotrą do naszego kościoła parafialnego, zatrzymując się na chwilę modlitwy i odpoczynku. Postój będzie trwał 40 minut. W miarę możliwości prosimy parafian o przygotowanie dla pątników poczęstunku w postaci ciast i napojów – można w tej sprawie kontaktować się z s. Augustyną.

Od początku lipca w naszym kościele, przy krzyżu Gdyńskiej Pielgrzymki, można składać do skarbony intencje modlitewne, które pielgrzymi zaniosą w naszym imieniu na Jasną Górę.

Nie każdy może przejść całą trasę pielgrzymki – dlatego też zachęcamy do wzięcia w niej udziału choćby przez jeden dzień lub kilka dni.

Spotkania organizacyjne przed pielgrzymką odbędą się w naszej parafii:

  • w niedzielę 10 lipca 2022 r. – w godzinach 17:00-18:00 oraz 19:00-20:00

W ramach wsparcia pielgrzymów zachęcamy do podjęcia n/w inicjatyw:

  1. ofiarowanie wody w butelkach dla pielgrzymów – optymalnie niegazowanej, w małych butelkach; można ją składać w zakrystii lub w biurze parafialnym
  2. zamówienie Mszy Świętej, którą odprawi jeden z księży na trasie pielgrzymki
  3. dofinansowanie udziału w pielgrzymce osób, których na to nie stać – koszt wpisowego to 10 zł za dzień pielgrzymki.

W czasie trwania pielgrzymki naszej parafii będzie działała złota grupa pielgrzymkowa, która będzie wspierała swoją modlitwą Pielgrzymkę. Zapraszamy modlitwę Apelu Jasnogórskiego do naszego kościoła codziennie o godz. 20:45.

Jak w ubiegłych latach, będzie możliwość dołączenia do Pielgrzymki na ostatni dzień pielgrzymowania, tzn. wyjazd na powitanie pielgrzymów do Częstochowy w nocy z 11 na 12 sierpnia 2022 r. z parkingu przed kościołem (powrót do Gdyni w dniu 13 sierpnia 2022 r. rano). tej sprawie należy kontaktować się ks. Piotrem Daszkiewiczem. Koszt wyjazdu to 165 zł.

Uroczyste zakończenie Pielgrzymki odbędzie się w naszym kościele w sobotę 13 sierpnia 2022 r. na Mszy Świętej o godz. 18:30.