Ogłoszenia parafialne 10.07.2022 (15. niedziela zwykła)

 1. Komunikat ks. Arcybiskupa: Czcigodni Bracia w Kapłaństwie, Drodzy Diecezjanie! Nasza wspólnota archidiecezjalna otrzymała dar nowego biskupa pomocniczego. Papież Franciszek w dniu 6 lipca mianował na ten urząd księdza Piotra Przyborka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej. Przyjmujemy z radością nowego pasterza i wyrażamy Bogu za niego wdzięczność.
  Dzieląc się tą radością, bardzo proszę wszystkich: kapłanów, osoby konsekrowane, członków wspólnot i ruchów religijnych oraz wiernych świeckich, aby otoczyć biskupa nominata modlitwą. Polecajmy go dobremu Bogu i wypraszajmy dla niego Bożą moc, aby jego posługa pasterska przynosiła obfite owoce dla dobra naszej archidiecezji.
 2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na powołane przez papieża Piusa IX w 1866 roku Papieskie Kolegium Polskie w Rzymie. Polecamy ją ofiarności wiernych.
 3. W czasie wakacji Msze św. i nabożeństwa sprawujemy wg porządku letniego. W dzień powszedni nie ma Mszy św. o godz. 8:00, a w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00. Jest natomiast dodatkowa o godz. 20:00.
 4. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki jest NIECZYNNE.
 5. Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.
 6. W kościele trwają prace przy konserwowaniu i polerowaniu marmurowej posadzki. Kładziemy też posadzkę w zakrystii. Dlatego wszystkie Msze św. do odwołania będą sprawowane w kaplicy. O wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco.
 7. W środę 13 lipca Dzień Fatimski, kiedy wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej uroczysta procesji z figurką Fatimską wokół kościoła w czasie której odmówimy różaniec. W miarę możliwości prosimy wziąć ze sobą świece. Prosimy też o panów do niesienia figurki Matki Bożej. Modlitwę różańcową poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
 8. W każdy dzień powszedni codziennie o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 9. 14 lipca III czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania z naszej parafii, za księży, siostry zakonne i brata zakonnego, którzy stąd wyszli do służy Panu oraz za kapłanów i siostry zakonne którzy tutaj pracują. Adoracje rozpoczniemy o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O 17:00 wspólnota Żywego Różańca poprowadzi modlitwę różańcową w intencji uproszenia pokoju w Ukrainie i Ziemi Świętej.
 10. W tym tygodniu też III sobota m-ca. O godz. 10:00 Msza św. o uzdrowienie na duszy i na ciele przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II dla chorych, cierpiących i samotnych a także dla tych którzy się nimi opiekują. Można też wtedy otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych. Na tą Mszę św. przyjmujemy jeszcze intencje.
 11. W tym tygodniu Jubileusze i Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 39 rocznica – Państwo Ewa i Bogdan Chwiałkowscy
 12. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Benedykta, opata, patrona Europy; wtorek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; środa – śś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; Dzień Fatimski; piątek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 13. W naszym kościele wolne intencje mszalne są jeszcze na niektóre Msze św. od 31 lipca. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.
 14. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać wiernym za te ofiary.
 15. Przy krzyżu Gdyńskiej Pielgrzymki można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi 37 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia. Najlepiej niegazowaną w małych butelkach. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Dziękujemy tym którzy już włączyli się w tą akcję. Pomoc można również przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania
 16. Gość Niedzielny do nabycia na stoliku koło zegara (8 zł), a w nim o regule św. Benedykta która od setek lat przypomina wszystkim ludziom, aby niczego nie przedkładać nad miłość do Chrystusa. W Gościu też płyta audio na której są cztery kolejne Księgi Pisma Świętego. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz kwartalnik „Galilea”, czasopismo poświęcone Ziemi Świętej.
 17. W czasie piątkowych Mszy św. dedykowanych zmarłym zbieramy ofiary na zakup i montaż nowych wyświetlaczy ledowych z tekstami pieśni i modlitw.
 18. Na koniec pomódlmy się też za: śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 19. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!