Ogłoszenia parafialne 03.07.2022 (14. niedziela zwykła)

 1. Rozpoczęliśmy wakacyjny porządek sprawowania nabożeństw, to znaczy że w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 8:00, a w niedziele Msza św. z godz. 14:00 zostaje przesunięta na godz. 20:00.
 2. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 3. W kościele cały czas trwają prace przy kładzeniu posadzki, tak więc każdego dnia poranne Msze św. będą sprawowane w kaplicy a wieczorne wraz z adoracja i różańcem w o ile będzie to możliwe w kościele.
 4. Jutro na godz. 9:00 zapraszam panów do pomocy przy wynoszeniu mebli i sprzętów z zakrystii, gdzie teraz będziemy kładli marmurową posadzkę.
 5. W ubiegłą niedzielę w dniu naszego odpustu parafialnego zakończyliśmy 33 dniowe rekolekcje wg Traktatu św. Ludwika de Montforta aktem ofiarowania się w niewolę miłości Bogu przez Niepokalaną Maryję. Zapraszamy do dalszej stałej formacji. Najbliższe spotkanie w trzecią niedzielę miesiąca 17 lipca o godz. 19.00. Proponujemy także włączenie się do powstających w naszej parafii diakoni Serca Maryi oraz diakonii Serca Jezusa, informacje na ulotce i w gablocie.
 6. W tygodniu codziennie o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 7. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Z inicjatywy wiernych w naszej parafii całodobowa adoracja NS w intencji naszej diecezji, kapłanów, Biskupów i sióstr pracujących w naszej parafii.
 8. Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.
 9. W tygodniu wspominamy: środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
 10. W tym tygodniu Jubileusze i Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: papierowy jubileusz – 1 rocznica – Państwo Agata i Damian Toruńczak; w przyszłą niedzielę złoty jubileusz – 50 rocznicę – Państwo Zdzisław i Teresa Stanisławscy.
 11. W naszym kościele wolne intencje mszalne są jeszcze na niektóre Msze św. od 31 lipca. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.
 12. Od jutra do skarbony pod chórem można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi 37 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Najlepiej niegazowaną. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Dziękujemy tym którzy już włączyli się w tą akcję. Pomóc można również przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania.
 13. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 14. Gość Niedzielny do nabycia koło zegara (8 zł), a w nim poruszono temat wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawią? oraz „Galilea” czasopismo poświęcone Ziemi Świętej.
 15. Drodzy wierni, chociaż wirus covid-19 nadal istnieje to zagrożenie pandemią na chwilę obecną minęło. W związku z tym prosimy, aby do Komunii św. przystępować w sposób taki jak przez całe życie, tzn. – ustawiamy się wzdłuż prezbiterium i jeśli tylko ktoś może i potrafi prosimy, aby Komunię św. przyjmować na klęcząco i do ust, oczywiście w stanie łaski uświęcającej czyli beż grzechu ciężkiego aby nie popełnić świętokradztwa.
 16. W tym tygodniu odeszli do Pana † śp. śp. Mikołaj Tomczuk l. 93, z ul. Iwaszkiewicza 6. Pomódlmy się też za zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym miejscu gdzie trwa wojna, oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych, których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 17. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.