Ogłoszenia parafialne 26.06.2022 (odpust Niepokalanego Serca Maryi – 13. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj nasz Odpust Parafialny, święto Niepokalanego Serca Maryi, główna Msza św. – Suma Odpustowa o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Rafał Starkowicz, nasz dawny wikariusz. Dzisiaj także zakończenie 33 dniowych rekolekcji wg Traktatu św. Ludwika de Montforta, i uroczyste ofiarowanie się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję. Zapraszamy do dalszej stałej formacji w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 19.00. Proponujemy także włączenie się do powstającej w naszej parafii diakoni Serca Maryi oraz diakonii Serca Jezusa, informacje na ulotce i w gablocie.
 2. Każdego dnia o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Serca Jezusowego w czasie którego modlimy się o ustanie wojny na Ukrainie, jeszcze do końca miesiąca o godz. 18:00.
 3. Rozpoczęły się wakacje. W tym tygodniu dziękowaliśmy na Mszy św. w środę za miniony rok szkolny. Bóg niech błogosławi uczniom, katechetom, nauczycielom, wychowawcą i dyrekcjom w ich pracy w kształtowaniu i kształceniu młodego pokolenia.
 4. W piątek przypada 1 lipca, zatem rozpoczniemy wakacyjny porządek sprawowania nabożeństw, to znaczy że od poniedziałku 4 lipca nie będzie Mszy św. o godz. 8:00, a w niedziele Msza św. z godz. 14:00 zostaje przesunięta na godz. 20:00.
 5. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 6. Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.
 7. I Piątek Miesiąca. Spowiedź św. podczas rannej Mszy św., a po południu od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży i dalej dla dorosłych.
 8. W sobotę na godz. 8:00 zapraszamy na Mszę św. i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce parafialnej.
 9. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła; wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; środa – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; czwartek – św. pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego.
 10. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 11. Do nabycia Gość Niedzielny przy zegarze (8 zł). Pod chórem Gazetka Parafialna. Jest to ostatni numer przed przerwą wakacyjną Do dzisiejszego numeru dołączony jest 'Dodatek specjalny’ zawierający świadectwa składające się na Ikonę Niepokalanego Serca Maryi.
 12. Drodzy wierni, chociaż wirus covid-19 nadal istnieje to zagrożenie pandemią na chwilę obecną minęło. W związku z tym prosimy, aby do Komunii św. przystępować w sposób taki jak przez całe życie, tzn. – ustawiamy się wzdłuż prezbiterium i jeśli tylko ktoś może i potrafi prosimy, aby Komunię św. przyjmować na klęcząco i do ust, oczywiście w stanie łaski uświęcającej czyli beż grzechu ciężkiego.
 13. Pomódlmy się w intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie, a dzisiaj zawłaszcza w intencji śp. ks. prob. Tadeusza Gawrońskiego i wszystkich budowniczych i fundatorów tej świątyni – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.