Ogłoszenia parafialne 22.05.2022 (06. niedziela wielkanocna)

 1. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dzisiaj o godz. 12:00 Msza św. z okazji pierwszej rocznicy Komunii św. dzieci które miały ją rok temu.
 3. Rozpoczynamy dzisiaj w parafii 33 dniowe rekolekcje, oddania się w niewolę miłości Bogu przez Niepokalaną Maryję. Rekolekcje prowadzone będą według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Spotkania rekolekcyjne zaczynają się dzisiaj i będą się odbywały przez kolejne trzy niedziele do 19 czerwca, zawsze o godz. 19.00. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie się Maryi nastąpi 26 czerwca w dniu naszego parafialnego odpustu na sumie o godz. 12:00. Informacje i zapisy w zakrystii, w Biurze lub bezpośrednio u ojca Jacka. W zakrystii podręcznik do rekolekcji w cenie 30 zł. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy nowe osoby oraz te, które będą odnawiały swój Akt Oddania.
 4. Zapraszamy na spotkania młodzież szkół średnich, która w tym i ubiegłym roku przyjęła sakrament bierzmowania oraz wszystkich, którzy pragną kontynuować formację we wspólnocie młodzieżowej. Najbliższe spotkanie – w oparciu o Słowo Boże pod hasłem „Jedno serce” odbędzie się w środę 25 maja o godz. 19.30 w sali Jana Pawła II (obok zakrystii).
 5. W czwartek, obchodzimy Dzień Matki. Z wdzięcznością pamiętamy o tych które żyją i tych które już odeszły z tego świata.
 6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świetego.
 7. W sobotę 28 maja wyruszy Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Msza św. przed wyjściem o godz. 3:30 w kościele św. Wawrzyńca w Wielkim Kacku. Wyjście o 4:00. Trasa 32 km. Powitanie na Kalwarii o 11:00. W obie strony możliwość przejazdu autokarem.
 8. W sobotę o 19:30 w Sali JPII spotkanie synodalne. Zapraszamy wszystkich którzy chcieliby się włączyć w rozmowy o kościele, który jest taki jakim go uczynimy.
 9. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy w ciągu tygodnia na godz. 18:00, a w niedzielę na godz. 17:30. Codziennie też o godz. 17.00 adoracja z okazją do spowiedzi św. We wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 10. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych; w czwartek – św. Filipa Nereusza, prezbitera; w sobotę – Msza św. wotywna ku czci bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, biskupa.
 11. Informujemy, że zostało 8 wolnych miejsc na wyjazd młodzieży do Lednicy 4 czerwca. Informacje i zapisy u ks. Piotra.
 12. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (8 zł) a w nim o beatyfikacji założycielki Żywego Różańca Paulinie Jaricot oraz o wojnie na Ukrainie. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 13. Drodzy wierni, po czasie gwałtownej pandemii koronawirusa oraz ograniczeń i obostrzeń sanitarnych, obecnie istnieje już na tyle ustabilizowana sytuacja zdrowotna, aby w miarę swoich możliwości, każdy jak to było przed pandemią mógł teraz przyjmować Komunię św. na klęcząco i do ust. Kto może i ma takie możliwości! Nie jest to w żadnym przypadku przymus a forma pobożności, która jest świadectwem wiary i czci Chrystusa który jest prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie.
 14. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. To dla nas duża pomoc.
 15. W miesiącu maju, poświęconym zwłaszcza Matce Bożej, prosimy o przynoszenie kwiatów ciętych i w doniczkach oraz postawienie ich przy naszej „majowej kapliczce” – tj. przy figurze Niepokalanego Serca Maryi na filarze pod chórem lub przy figurze w prezbiterium.
 16. We wtorek przybył kolejny transport marmuru. W najbliższym czasie rozpoczniemy kontynuację prac związanych z kładzeniem posadzki w kościele.
 17. Po ogłoszeniach odśpiewamy suplikacje „Święty Boże…” w intencji pokoju na Ukrainie, o ustanie wojny oraz zwycięstwo dobra, prawdy i sprawiedliwości.
 18. W ostatnim czasie odeszli do Pana: † o. Eugeniusz Pokrywka OP (Dominikanin), l. 77, w kapłaństwie 48, z klasztoru św. Mikołaja w Gdańsku; † śp. Norbert Dampc l. 87, z ul. Wiczlińskiej 18; † śp. Tadeusz Koneta l. 71, z ul. Gałczyńskiego 10. Módlmy się też za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna: W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 19. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.