Piesza Pielgrzymka do Wejherowa na odpust Wniebowstąpienia Pańskiego – 28-29.05.2022

Sobota 28 maja 2022 r.

3:30 – Msza św. w kościele św. Wawrzyńca w Gdyni Wielkim Kacku.
4:00 – wyjście pielgrzymki z Wielkiego Kacka
ok. 11:30 – powitanie przy kaplicy Pałacu Piłata na Kalwarii na granicy miasta Wejherowa.
12:00 – przejście pielgrzymki do kościoła św. Anny i przedstawienie Pielgrzymki.
ok. 12:30 – dla chętnych możliwość powrotu autokarem do Wielkiego Kacka
14:00 – rozpoczęcie centralnych uroczystości Odpustowych w kościele klasztornym
oo. franciszkanów św. Anny
17:45 – Msza św. w kościele Trzech Krzyży – jest to Kaplica Ukrzyżowania Jezusa, największa na Kalwarii Wejherowskiej, stąd nazywana często kościołem. Jest to też 12 stacja Drogi Krzyżowej. Odbywają się przy niej uroczystości odpustowe, m. in. w uroczystość Wniebowstąpienia i uroczystość Trójcy Świętej.

Niedziela 29 maja 2022 r.

7:30 – dla chętnych możliwość wyjazdu autokarem do Wejherowa spod kościoła św. Wawrzyńca w Gdyni Wielkim Kacku.
9:00 – procesja z Najświętszym Sakramentem z kościoła św. Anny na Kalwarię.
10:00 – Wprowadzenie relikwii bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego na Kalwarię i Msza św. Odpustowa
ok. 12:30 – po Mszy św. formowanie Pielgrzymki i wyjście do Gdyni
ok. 21:00 – wejście do kościoła św. Wawrzyńca.

Do Pielgrzymki można się dołączyć na trasie w dowolnym momencie. Można pójść też tylko w jedną stronę DO WEJHEROWA lub Z WEJHEROWA. Niemniej, zapraszamy na całość.

Z uwagi na prace na ul. Chwaszczyńskiej, grupa na wysokości hipermarketu Leroy Merlin i pętli autobusowej skręci z ul. Nowowiczlińskiej w lewo na ścieżkę do lasu, następnie ul. Porazińskiej, Makuszyńskiego i Brzechwy ponownie wejdzie w ul. Chwaszczyńską, i dalej dojdzie do kościoła św. Wawrzyńca.