Ogłoszenia parafialne 15.05.2022 (05. niedziela wielkanocna)

 1. Dzisiaj w Kościele kanonizacja bł. Karola de Foucauld.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ojców montfortianów z Częstochowy ojca Nikolę i ojca Miro, Chorwatów, którzy są z nami i głoszą kazania o Matce Bożej i o Akcie Oddania się Maryi według św. Ludwika. Ojcowie dokonają też dzisiaj na Sumie poświęcenia ikony Matki Bożej Kapłańskiej i ikony Jezu Ufam Tobie. Ikony przeznaczone są do planowanej w naszym kościele kaplicy Adoracji, poświęconej szczególnie modlitwie za kapłanów. Ikony zostały napisane przez siostry Karmelitanki z Gdyni Orłowa.
 3. Przygotowujemy się do przeprowadzenia w parafii 33 dniowych rekolekcji, oddania się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję. Rekolekcje prowadzone będą według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Spotkania rekolekcyjne zaczną się 22 maja przez 5 kolejnych niedziel, zawsze o godz. 19.00. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie się Maryi nastąpi 26 czerwca w dniu naszego parafialnego odpustu na sumie o godz. 12:00. Informacje i zapisy w zakrystii, w Biurze lub bezpośrednio u ojca Jacka. W zakrystii podręcznik do rekolekcji w cenie 30 zł. Jest to wersja nowa, poszerzona o nowe 100 stron w stosunku do ubiegłorocznego wydania. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy nowe osoby oraz te, które będą odnawiały swój Akt Oddania.
 4. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy w ciągu tygodnia na godz. 18:00, a w niedzielę na godz. 17:30. Codziennie też o godz. 17.00 Adoracja NS z okazją do spowiedzi św. i różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i wszędzie tam gdzie jest wojna. We wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 5. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, zatem zbieramy do puszek ofiary na inwestycje w naszym kościele, zwłaszcza na dokończenie kładzenia posadzki.
 6. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski; w środę – 102 rocznica urodzin św. Jana Pawła II; w czwartek – bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej, zakonnicy.
 7. We wtorek dzień imienin ks. abp seniora Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 8. W środę o 19:30 spotkanie w kaplicy z rodzicami dzieci które w przyszłą niedzielę o 12:00 będą obchodziły swoją pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii św. Prosimy, by dzieci przyszły w stroju galowym. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin w sobotę, 21 maja, o godz. 11:30.
 9. W czwartek 19 maja, otwarte spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy do salki po wieczornej Mszy św.
 10. W sobotę 21 maja o godz. 10:00 Msza św. dla chorych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z modlitwą wstawienniczą o łaskę zdrowia na duszy i na ciele i okazją do przyjęcia Sakramentu Chorych. Przyjmujemy jeszcze intencje na tą Mszę św. Ofiara dowolna. Pozostałe wolne intencje mszalne są w niektóre dni po 25 czerwca.
 11. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie obchodzą: w czwartek – Jubileusz Perłowy Doroty i Mirosława – 30 rocz. ślubu. Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Pani Pięknej Miłości.
 12. Drodzy wierni, po czasie gwałtownej pandemii koronawirusa oraz ograniczeń i obostrzeń sanitarnych, obecnie istnieje już na tyle ustabilizowana sytuacja zdrowotna, aby w miarę swoich możliwości, każdy jak to było przed pandemią mógł teraz przyjmować Komunię św. na klęcząco i do ust. Kto może i ma takie możliwości! Nie jest to w żadnym przypadku przymus, a forma pobożności, która jest świadectwem wiary i czci Najświętszego Sakramentu każdego z nas.
 13. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich w Wigilię Zesłania Ducha Świętego 3 czerwca. Zapisy i więcej informacji u ks. Piotra.
 14. Organizujemy 3 dniową pielgrzymkę śladami Prymasa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, w terminie 9-11 września 2022r. Informacje i zapisy w zakrystii i u o. Jacka.
 15. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (8 zł), a w nim o Karolu de Foucauld – francuskim księdzu, mnichu, który kilkanaście lat spędził w pustelni na Saharze wśród afrykańskich plemion Tuaregów (dziś w Rzymie ma miejsce jego kanonizacja) i o zamachu na Papieża Jana Pawła II 13 V 1981.
 16. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane w czasie kolekty i przekazywane na konto parafialne. To dla nas duża pomoc. Bóg zapłać.
 17. Prosimy o podzielenie się swoim pisemnym świadectwem na temat: jak doświadczasz obecności Niepokalanej w swoim życiu oraz za co jesteś Jej wdzięczny. Forma świadectwa jest dowolna. Prace z dopiskiem „Ikona” prosimy składać osobiście lub elektronicznie na adres parafii w miesiącu maju. Osoby pragnące uczestniczyć w losowaniu upominków prosimy o podanie danych kontaktowych.
 18. W miesiącu maju, poświęconym zwłaszcza Matce Bożej, prosimy jak w roku ubiegłym o przynoszenie kwiatów ciętych i w doniczkach oraz postawienie ich przy naszej „majowej kapliczce” – tj. przy figurze Niepokalanego Serca Maryi na filarze pod chórem lub przy figurze w prezbiterium.
 19. Już dziś informujemy o najbliższych wydarzeniach w parafii i diecezji:
  1. w niedzielę 22 maja o godz. 12:00 Msza św. z okazji pierwszej rocznicy Komunii św. dzieci które miały ją rok temu.
  2. w sobotę 28 maja Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Msza św. przed wyjściem o godz. 3:30 w kościele św. Wawrzyńca w Wielkim Kacku. Wyjście o 4:00. Trasa 32 km. Powitanie na Kalwarii o 11:00. W obie strony możliwość przejazdu autokarem;
  3. Gdańskie Seminarium Duchowne organizuje od 27 do 29 maja dni skupienia dla maturzystów i studentów pod hasłem „Matura… i co dalej?” Będzie to okazja, by razem z ojcami duchownymi i klerykami rozeznać życiowe powołanie. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
  4. 1 czerwca Dzień Dziecka – całodzienna Adoracja NS i różaniec w intencji dzieci;
  5. 3 czerwca – Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich w Wigilię Zesłania Ducha Świętego;
  6. 4 czerwca na Mszy św. o 18:00 spotkanie i wyznanie wiary przez młodzież która przyjęła sakrament Bierzmowania w tym i zeszłym roku.
   w niedzielę 26 czerwca w naszym kościele Odpust parafialny ku czci Niepokalanego Serca Maryi – na Sumie odpustowej zakończenie 33 dniowych rekolekcji;
  7. 26.VII. – 12.VIII. XXXVII Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę;
  8. 3 września Gdyńska Piesza Pielgrzymka do Swarzewa.
  9. we wrześniu pielgrzymka śladami Prymasa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego;
  10. w październiku Pielgrzymka do Lourdes, Barcelony, Montserat.
 20. Po ogłoszeniach odśpiewamy suplikacje „Święty Boże…” w intencji pokoju na Ukrainie, o ustanie wojny oraz zwycięstwo dobra, prawdy i sprawiedliwości.
 21. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju, gdzie jest wojna, oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 22. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.