Dekanalna Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską – 28-29.05.2022

W sobotę 28 maja 2022 r., jak każdego roku, wyruszy z naszego dekanatu Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską.

Msza Święta rozpoczynająca Pielgrzymkę o godz. 3.30 w kościele św. Wawrzyńca w Gdyni-Wielkim Kacku, po niej o godz. 4:00 wyjście pielgrzymki.

Do Wejherowa zamierzamy dotrzeć ok. godz. 11.00. Osoby chętne mogą wrócić autokarem z Wejherowa do Wielkiego Kacka.

Trasa pielgrzymki (ok. 32 km) – Wielki Kack (kościół Św. Wawrzyńca) –> Dąbrowa –> Wiczlino –> Koleczkowo (postój) –> Nowy Dwór Wejherowski –> Wejherowo.

Następnego dnia, w niedzielę 29 maja 2022 r., po Mszy Świętej o godz. 10:00, odprawianej na kalwaryjskich górkach, ok. godz. 13:00 wyruszymy w drogę powrotną z Wejherowa do Gdyni.

O godz. 7.30 w niedzielę autokar zawiezie chętnych spod kościoła w Wielkim Kacku do Wejherowa na sumę odpustową.

Powrót pielgrzymki do Wielkiego Kacka w niedzielę ok. godz. 20:30.

Z uwagi na prace drogowe na ul. Chwaszczyńskiej, grupa na wysokości hipermarketu Leroy Merlin i pętli autobusowej skręci z ul. Nowowiczlińskiej w lewo na ścieżkę do lasu, następnie ul. Porazińskiej, Makuszyńskiego i Brzechwy ponownie wejdzie w ul. Chwaszczyńską, i dalej dojdzie do kościoła św. Wawrzyńca.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce – ofiarowania Bogu trudu modlitewnego wędrowania w intencjach szczególnie bliskich naszym sercom.