Ogłoszenia parafialne 01.05.2022 (03. niedziela wielkanocna)

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w całym polskim Kościele XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu zwykłych warunków przynajmniej przez pół godziny będzie czytać Pismo Święte z szacunkiem należnym Słowu Bożemu i na sposób lektury duchowej.
  2. Po każdej Mszy będzie można złożyć dowolną ofiarę i od harcerzy z ZHR otrzymać ciasto. W ten sposób zbierają sobie na letni obóz harcerski. Zapraszamy do słodkości.
  3. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy w ciągu tygodnia na godz. 18:00, a w niedzielę na godz. 17:30.
  4. Zapraszamy do przeżycia majowych nabożeństw w duchu Serca Maryi i do podzielenia się swoim świadectwem na temat: jak doświadczasz obecności Niepokalanej w swoim życiu oraz za co jesteś jej wdzięczny. Forma świadectwa jest dowolna. Prace z dopiskiem „Ikona” prosimy składać osobiście lub elektronicznie na adres: nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl w miesiącu maju. Osoby pragnące uczestniczyć w losowaniu upominków prosimy o podanie danych kontaktowych i kategorii wiekowej (dorośli/młodzież/dzieci). Wybrane fragmenty będą publikowane anonimowo w naszym Biuletynie.
  5. Jutro przypada Dzień Flagi Narodowej. Niech biało czerwona flaga powiewa na każdym polskim domu gdziekolwiek się on znajduje.
  6. We wtorek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – głównej patronki Polski. Jest to też dzień modlitw za wszystkich Polaków mieszkających zagranicą, a także 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Przez cały dzień Msze św. jak w niedzielę.
  7. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. W czasie Adoracji możliwość spowiedzi św.
  8. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Z inicjatywy wiernych w naszej parafii całodobowa adoracja NS w intencji naszej diecezji, kapłanów, Biskupów i sióstr pracujących w naszej parafii.
  9. I Piątek Miesiąca. Spowiedź św. podczas każdej Mszy św., a po południu od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży i dalej dla dorosłych.
  10. I Sobota miesiąca. Na godz. 8:00 zapraszamy osoby praktykujące soboty wynagradzające Bogu za zniewagi wobec Niepokalanego Poczęcia. Szczególnie zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca: Msza św., różaniec i spotkanie w salce.
  11. W przyszłą niedzielę w naszym kościele uroczysta I Komunia św. na Mszy św. o godz. 10.00.
  12. Przygotowujemy się do przeprowadzenia w naszej parafii 33 dniowych rekolekcji, których celem jest oddanie się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję. Rekolekcje prowadzone będą według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Poprzedzi je wizyta w naszym kościele ojców montfortianów z Częstochowy, którzy całą niedzielę 15 maja będą głosić kazania o Matce Bożej. Pierwsze spotkanie formacyjne w niedzielę 22 maja także o godz. 19.00. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu
    przez oddanie się Maryi nastąpi 26 czerwca w dniu naszego parafialnego odpustu na sumie o godz. 12:00. Informacje i zapisy na materiały formacyjne, w zakrystii, w Biurze lub bezpośrednio u ojca Jacka. Koszt podręczników 50 zł.
  13. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich w Wigilię Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca. Jest to pierwsze spotkanie po zdjęciu obostrzeń. Informacje i zapisy u ks. Piotra
  14. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. W zakrystii „Gość niedzielny” (8 zł) – a jest też jeszcze dla dzieci Mały Gość Niedzielny (6 zł).
  15. W miesiącu maju, poświęconym zwłaszcza Matce Bożej, prosimy jak w roku ubiegłym o przynoszenie kwiatów ciętych i w doniczkach oraz pozostawienie ich przy naszej „majowej kapliczce” – tj. przy figurze Niepokalanego Serca Maryi na filarze pod chórem.
  16. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych z powodu wojny w Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  17. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.