Ogłoszenia parafialne 17.04.2022 (Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego)

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego zwieńczająca najważniejsze prawdy naszej wiary. Dlatego też, aby podkreślić godność tej uroczystości każdy kto przy spełnieniu zwykłych warunków, pobożnie przyjmie Błogosławieństwo udzielone przez Ojca Świętego Franciszka Urbi et Orbi, bądź przez biskupa, udzielone wiernym powierzonym jego trosce (błogosławieństwo apostolskie), może uzyskać odpust zupełny, chociażby z ważnych względów nie uczestniczył fizycznie w świętych obrzędach – byleby pobożnie śledził w myśli same obrzędy, przekazywane w czasie ich spełniania przez telewizję, radio lub internet.
 2. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się w minionym WIELKIM TYGODNIU do tego, że, możemy dzisiaj w sposób uroczysty świętować WIELKANOC.
 3. Dziękujemy naszym Siostrom za przygotowanie Grobu Pańskiego, Służbie Liturgicznej która pod kierunkiem ks. Piotr tak piękne przygotowała liturgię Triduum Paschalnego. Wszystkie te posługi sprawiły, że mogliśmy tu w świątyni i w naszych domach głęboko przeżywać tajemnice naszej wiary. „Bóg zapłać” za wszystko.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę.
 5. Z uwagi na oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Od wtorku będziemy dalej kontynuowali prace remontowe w kościele, dlatego też wszystkie Msze św. będą ponownie sprawowane w kaplicy. Do kościoła zapraszamy od soboty rana. Panie do sprzątania prosimy o przyjście w piątek od godz. 17:00.
 7. W tym tygodniu przypada III czwartek m-ca. Adoracja w intencji powołań z naszej parafii do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego oraz za już powołanych i pracujących w naszej parafii w kaplicy od godz. 15:00. Rozpoczniemy ją Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 8. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych.
 9. W tygodniu, w intencji pokoju na Ukrainie i o opamiętanie dla rosyjskiej agresji o godz. 17.00 codziennie Adoracja NS. We wtorek różaniec i Adoracja po wieczornej Mszy św. W piątek w intencji pokoju dodatkowo nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18:00.
 10. W sobotę przypada w naszym kościele doroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, której codziennie przez cały rok przewodniczy jedna z parafii naszej archidiecezji. Najbliższa sobota to właśnie dzień naszej parafii. Adorację rozpoczniemy o 8:30 zaraz po zakończeniu porannej Mszy św. a zakończymy o godz. 18:00 Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Codziennie nowennę do Bożego Miłosierdzia wraz z Koronką odmawiamy 15 min przed Mszą Świętą wieczorną. Jedynie w środę o 18:00 wraz z Nowenna do MBNP.
 11. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie obchodzą: za tydzień 49 rocznica ślubu Państwa Anny i Kazimierza oraz na Sumie parafialnej – 3 rocznica ślubu Karoliny i Przemysława Zaradkiewicz. Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Pani Pięknej Miłości.
 12. Przyszła niedziela to Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 będziemy transmitowali na żywo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 13. Chłopców od II klasy Szkoły Podstawowej lub starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Piotrem.
 14. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. A z prawej strony ze stolika świąteczny nr „Gościa Niedzielnego” – a w nim teksty o Zmartwychwstaniu i o istocie Świąt Wielkanocnych oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 15. W minionym tygodniu odeszła do Pana † śp. Wiesława Kamińska l. 52, ostatnio zamieszkała na ul. Wyspiańskiego w Gdyni. W intencji zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa