Ogłoszenia parafialne 03.04.2022 (05. niedziela Wielkiego Postu)

 1. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. rozpoczęcie naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Poprowadzi je ks. Mateusz Tarczyński, student z Rzymu. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne na Mszach św. o 10:00 w kaplicy i 18:30 w kościele. Dzieci i młodzież swoje nauki mają zawsze w kaplicy. Szczegółowy program rekolekcji został wywieszony w gablocie, w gazetce parafialnej oraz jest dostępny tutaj.
 2. 2. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Hospicjum św. Wawrzyńca z Gdyni Oksywia zbierają ofiary do puszek na pomoc chorym z naszego Hospicjum. Zbiórkę polecamy ofiarności wiernych.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie niedziele wielkopostne o godz. 17.00. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za dusze osoby zmarłej.
 4. W tygodniu, w intencji pokoju na Ukrainie i o opamiętanie dla rosyjskiej agresji o godz. 17.00 codziennie Adoracja. We wtorek różaniec i adoracja po wieczornej Mszy św. W piątek w intencji pokoju dodatkowo nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18:00 i wszystkie Drogi Krzyżowe.
 5. W środę z uwagi na trwające w parafii rekolekcje Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 6. W tym tygodniu I-czwartek miesiąca. Całodobowa pierwszo czwartkowa Adoracja i Msza święta w intencji ks. arcybiskupa i naszych księży biskupów oraz kapłanów i sióstr posługujących w naszej wspólnocie. Modlimy się także o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. Adoracja rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30 po Mszy św. porannej, a zakończy poranną Mszą św. w piątek.
 7. W czwartek po wieczornej Mszy św. w Sali JPII spotkanie ministrantów seniorów. Zapraszamy też na to spotkanie wszystkich panów którzy chcieliby posługiwać Chrystusowi przy Ołtarzu naszego Pana.
 8. W piątek nasze parafialne Drogi Krzyżowe w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.30; po południu o godz. 17.00 dla dzieci; po wieczornej Mszy Świętej o godz. 19.15.
 9. W piątek 8 kwietnia również Gdyńska Droga Krzyżowa idąca ulicami naszego miasta. Udział w tym nabożeństwie będzie formą publicznego wyznania naszej wiary. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwie. Rozpoczniemy je o godz. 18.00 przy gdyńskiej Bazylice Morskiej.
 10. W tym roku nie będzie osiedlowej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na Ekstremalną i Gdyńską Drogę Krzyżową.
 11. W sobotę 9 kwietnia na godz. 19:30 zapraszamy na kolejne parafialne spotkanie synodalne do salki za zakrystią. Informacje o dotychczasowych spotkaniach w dzisiejszym Biuletynie Parafialnym.
 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesyjnym wejściem do świątyni będzie miało miejsce na Mszy św. o godz. 12.00. Przed Mszą św. Panie z Żywego Różańca będą przed kościołem rozprowadzały palemki do poświęcenia.
 13. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie obchodzą: za tydzień na Sumie parafialnej – 37 rocznica ślubu Barbary i Stanisława Pallasch. Msza św. z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Przenajświętszej dla całej rodziny.
  Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Pani Pięknej Miłości.
 14. Niedziela 10 kwietnia to też 12 rocznica katastrofy Smoleńskiej. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 odprawimy Mszę św. o spokój duszy tych którzy zginęli, oraz o pociechę dla ich rodzin. Po Mszy św. przy Epitafium Smoleńskim złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy.
 15. W niedzielę o godz. 19.00 adoracja i spotkanie formacyjne dla Duchowych Niewolników Maryi oraz sympatyków Traktatu św. Ludwika Mari Grignion de Montforta.
 16. Wznawiamy spotkania Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy wszystkie dzieci klas 1-5 Szkoły Podstawowej, w każdą niedzielę o godz. 11.30 do Sali Jana Pawła II (nowa sala przy zakrystii).
 17. Od poniedziałku został zniesiony obowiązek noszenia maseczek w kościele. Wracamy zatem do stanu normalnego. Zachowujemy dowolność formy przyjmowania Komunii św. i noszenia maseczki.
 18. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu pomagali przy sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnych Mszy św. i tym razem również do rekolekcji. W piątek na 16:00 do sprzątania i przygotowania kościoła do niedzielnych Mszy św. zapraszam panów i panie.
 19. W nawie głównej w Wielkim Poście wystawiony jest do Adoracji Krzyż z ukrzyżowanym Jezusem. Przy Krzyżu można też do skarbony złożyć Jałmużnę Wielkopostną, którą w tym roku przeznaczamy na pomoc Ukrainie i polskim studentom z Białorusi.
  Informujemy, że w środę wyjechał drugi już bus z lekami na Ukrainę tym razem do szpitala w Charkowie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 20. Parafialny Caritas rozpoczyna zbiórkę darów świątecznych dla uchodźców wojennych z Ukrainy, ale również jak w latach ubiegłych dla seniorów naszej parafii będących w potrzebie. Do kosza można składać dary żywnościowe oraz artykuły przemysłowe i środki czystości o dłuższej dacie przydatności. Prosimy, aby nie przynosić odzieży ani ubrań. Nie ma na to zapotrzebowania. Ofiary finansowe można składać do skarbony przy Krzyżu adoracji.
 21. Do nabycia Gość Niedzielny (8 zł) a w nim o sanktuarium na trudne czasy – św. Michała Archanioła w Mont’Angelo oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu. Można też zakupić wielkanocne świece Paschaliki po 10 zł. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny” z planem rekolekcyjnym.
 22. Ze stolika z gazetami i pod chórem można ze sobą wziąć informatory Caritasu zachęcające do przekazania 1% podatku na działalność charytatywną tej instytucji.
 23. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. To dla nas duża pomoc.
 24. Po ogłoszeniach odśpiewamy suplikacje „Święty Boże…” w intencji pokoju na Ukrainie, o ustanie wojny oraz zwycięstwo dobra, prawdy i sprawiedliwości.
 25. W tym tygodniu odeszła do Pana: † śp. Daniela Pleskot, l.86, nasza dawna parafianka, obecnie zamieszkująca w parafii św. Jadwigi, mama ks. Adama Pleskota który w 1992 r. miał wtedy w naszej kaplicy swoje prymicje; † śp. Jan Ruciński, l.80, z ul. Tuwima 6. W intencji zmarłych z naszych rodzin oraz za wszystkich ludzi, którzy giną i są mordowani na świeci w skutek różnych wojen – na Ukrainie, w krajach Afryki i Azji – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 26. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.