Ogłoszenia parafialne 27.03.2022 (04. niedziela Wielkiego Postu)

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie niedziele wielkopostne o godz. 17.00. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. W tygodniu, w intencji pokoju na Ukrainie i o opamiętanie dla rosyjskiej agresji o godz. 17.00 codziennie różaniec i Adoracja. We wtorek różaniec i adoracja po wieczornej Mszy św. W piątek w intencji pokoju dodatkowo nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18:00 i wszystkie Drogi Krzyżowe.
 3. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.30 w kaplicy; po południu o godz. 17.00 dla dzieci w kaplicy; po wieczornej Mszy Świętej o godz. 19.30 muzyczna Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież.
 4. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych rano podczas Mszy św. i popołudniu od godz. 17:00. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa 9-ciu pierwszych piątków miesiąca.
 5. W sobotę 2 kwietnia na godz. 10:00 zapraszamy na Mszę św. dla chorych z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele i okazją do przyjęcia Namaszczenia Chorych. Na tą Mszę św. zapraszamy także Wspólnotę Żywego Różańca. Można jeszcze na nią przynosić swoje intencje.
 6. W I-piątek i I-sobotę kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 7. Od jutra, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, zostaje zniesiony obowiązek noszenia maseczek w kościele. Jednocześnie jednak sugeruje, aby w miejscach dużych skupisk ludzi należałoby je nosić.
 8. W przyszłą niedziele rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne które wygłosi do nas ks. Mateusz Tarczyński – student z Rzymu.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają przy sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnych Mszy św. W tym tygodniu zapraszam do pomocy – panów w poniedziałek na godz. 8.00 do przestawiania ławek; w piątek na 17:00 do sprzątania i przygotowania kościoła do niedzielnych Mszy św. – panów i panie.
 10. Jako Wspólnota Parafialna, nadal materialnie i modlitewnie, wspieramy Naród Ukraiński. Cały czas można składać ofiary na pomoc walczącej Ukrainie i na pomoc stypendialną dla Polaków z Białorusi którzy studiują w Polsce.
  Bóg zapłać za tą wielka ofiarność.
 11. Ze stolika z gazetami i pod chórem można ze sobą wziąć informatory Caritasu zachęcające do przekazania 1% podatku na działalność charytatywną tej instytucji
 12. Do nabycia Gość Niedzielny (8 zł), a w nim polecamy szczególnie artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości. Mały Gość Niedzielny dla dzieci a w nim o św. Jerzym. Można też zakupić wielkanocne świece (paschaliki) po 10 zł. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.
 13. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Po ogłoszeniach odśpiewamy suplikacje „Święty Boże…” w intencji pokoju na Ukrainie, o ustanie wojny oraz zwycięstwo dobra, prawdy i sprawiedliwości.
 14. Dyrekcja, nauczyciele, Rada Rodziców, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Gdyni (Szkoła Podstawowa nr 46 i Przedszkole 57), ul. Chwaszczyńska 26 serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną placówki na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 9 kwietnia br. (sobota) w godz.10.30-12.30.
 15. W intencji zmarłych kapłanów, zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za wszystkich ludzi, którzy giną i są mordowani na świeci w skutek różnych wojen – na Ukrainie, w krajach Afryki i Azji – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli