Ogłoszenia parafialne 20.03.2022 (03. niedziela Wielkiego Postu)

 1. Wczoraj rozpoczął się w Kościele II Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. „Dzieci są kochane, zanim przyjdą na świat” napisał papież Franciszek w adhortacji Amoris laetitia. Te słowa Ojca Świętego nabierają szczególnej wymowy w czasie trwającej wojny na Ukrainie.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Zbieramy ofiary do puszek na zapłacenie naszych rachunków.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie niedziele wielkopostne o godz. 17.00. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.
 4. W tygodniu, w intencji pokoju na Ukrainie i o opamiętanie dla rosyjskiej agresji o godz. 17.00 codziennie różaniec i adoracja. We wtorek różaniec i adoracja po wieczornej Mszy św. W piątek w intencji pokoju dodatkowo nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18:00 i wszystkie Drogi Krzyżowe.
 5. W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy św. będzie możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, oraz błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa i proszących o dar macierzyństwa.
 6. W piątek będziemy na wszystkich Mszach św. zbierali kolektę na Dom samotnej Matki w Matemblewie.
 7. W piątek, z racji uroczystości Zwiastowania Pańskiego, nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Również w piątek 25 marca przypada 30 rocznica ustanowienia naszej Archidiecezji, a więc dnia, w którym Gdynia znalazła się w obszarze diecezji Gdańskiej. Módlmy się za duchowieństwo i wiernych, abyśmy dobrze wypełniali obowiązki naszego powołania.
 9. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.30 w kościele; po południu o godz. 17.00 w kaplicy dla dzieci; po wieczornej Mszy Świętej w kościele o godz. 19.15.
 10. O godz. 17:00 w kościele uroczysta Msza św. zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. W piątek o 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.
 12. W sobotę 26 marca w naszej parafii . abp Tadeusz Wojda udzieli 30 osobom młodzieży sakramentu Bierzmowania. Msza święta z udzieleniem sakramentu w sobotę o godz. 18.00 (nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18:30).
 13. Ruch Szensztacki organizuje na sobotę i niedzielę wyjazd na nocne czuwanie na Jasnej Górze. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 14. Z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni. Przestawiamy zegarki z 2:00 na 3:00. To oznacza, że będziemy spali o godz. krócej.
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają przy sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnych Mszy św. W tym tygodniu zapraszam do pomocy – panów w poniedziałek na godz. 9.00 do przestawiania ławek; w czwartek na 19:00 do sprzątania i przygotowania kościoła do niedzielnych Mszy św. – panów i panie.
 16. W tym tygodniu wszystkie Msze św. w kościele już w piątek, sobotę i niedzielę.
 17. Jako Wspólnota Parafialna, nadal materialnie i modlitewnie, wspieramy Naród Ukraiński. Cały czas można składać ofiary na pomoc walczącej Ukrainie i na pomoc stypendialną dla Polaków z Białorusi którzy studiują w Polsce. Dotychczas na pomoc walczącej Ukrainie zebraliśmy 18.482,30 zł. Jest to najwyższa kwota jaką kiedykolwiek zebraliśmy w naszej parafii. Przygotowujemy też drugiego busa z darami, głównie z lekami dla szpitali w Ukrainie. Na stypendia dla polskiej młodzieży z Białorusi w tym tygodniu zebraliśmy 357 zł.
  Bóg zapłać za tą wielka ofiarność.
 18. Ze stolika z gazetami i pod chórem można ze sobą wziąć informatory Caritasu zachęcające do przekazania 1% podatku na działalność charytatywną tej instytucji
 19. Do nabycia Gość Niedzielny (8 zł), a w nim polecamy szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg je dopuszcza. Mały Gość Niedzielny dla dzieci a w nim o św. Jerzym. Można też zakupić wielkanocne świece Paschaliki po 10 zł. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.
 20. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. To dla nas duża pomoc w tym trudnym czasie.
 21. Po ogłoszeniach odśpiewamy suplikacje „Święty Boże…” w intencji pokoju na Ukrainie, o ustanie wojny oraz zwycięstwo dobra, prawdy i sprawiedliwości.
 22. W tym tygodniu odszedł do Pana † śp. ks. kanonik Marian Szlagowski, l. 85, w kapłaństwie 54, emerytowany proboszcz parafii św. Franciszka Ksawerego w Przywidzu. W intencji zmarłych kapłanów, zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za wszystkich ludzi, którzy giną i są mordowani na świeci w skutek różnych wojen – na Ukrainie, w krajach Afryki i Azji – „Dobry Jezu a nasz Panie ….”
 23. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.