Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – 06.01.2022

czwartek 06 stycznia 2022 r. obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. Trzech Króli.

Jest to uroczystość nakazana, a więc Msze Święte w naszym kościele odprawiamy w porządku niedzielnym (7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 14:00 i 18:00) – pomimo prowadzonych prac przy posadzce kościoła, odprawimy je w kościele.

Podczas każdej Eucharystii poświęcimy kadzidło i kredę dla oznaczenia drzwi naszych domów – można je, za dowolną ofiarą, zabrać po Mszy świętej.

Tego dnia w sposób szczególny ogarniamy pomocą modlitewną i materialną misjonarzy. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczamy na wsparcie naszych misjonarzy i misjonarek, głoszących Ewangelię w odległych zakątkach świata.

Adoracja w intencji naszej parafii, biskupów, kapłanów i sióstr zakonnych rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 w kaplicy i potrwa, jak zawsze, do piątku 07 stycznia 2022 r. rana.

Na Mszy o godz. 14:00 będziemy gościli Damy oraz Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, do którego należy też ks. proboszcz.