Ogłoszenia parafialne 02.01.2022 (02. niedziela okresu Narodzenia Pańskiego)

 1. Jutro ruszają prace przy kładzeniu marmurowej posadzki w naszym kościele. Trudno określić ile potrwają, niemniej po Mszy św. o godz. 8:00 rano kościół pozostanie zamknięty. Na modlitwę i prywatną Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy przez cały tydzień do kaplicy.
 2. W związku z rozpoczęciem prac w kościele jutro na godz. 9:00 prosimy do pomocy panów i panie, aby rozebrać już niestety żłóbek i wynieść z kościoła choinki.
 3. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nowennę w intencji rodzin naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy rodzinnej i rozważania tekstów, które rozprowadzaliśmy tydzień temu. Można też odnaleźć je na stronie internetowej naszej parafii (tutaj). W kościele codziennie po Mszy św. o 15:00 lub 18:30 odmawiać będziemy 10 różańca, a w niedzielę 9 stycznia na wszystkich Mszach św. złożymy Akt Zawierzenia.
 4. W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli „Trzech Króli”. Msze św. tego dnia wg porządku niedzielnego. W sposób szczególny ogarniamy pomocą modlitewną i materialną misjonarzy. Zebraną kolektę przeznaczymy na utrzymanie polskich misjonarzy, którzy pracują w różnych zakątkach świata. Na Mszy św. o godz. 14:00 będziemy gościli Damy oraz Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, do którego należy też ks. proboszcz.
 5. „Trzech Króli” to też I-czwartek miesiąca. Pierwszo czwartkowa Adoracja w intencji naszej parafii, naszych Biskupów, kapłanów i sióstr zakonnych rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 w kaplicy i potrwa jak zawsze do piątku rana.
 6. W czwartek w Uroczystość Objawienia Pańskiego i w niedzielę Msze św. mimo trwających prac kamieniarzy będą sprawowane w kościele.
 7. W piątek spowiedź pierwszo-piątkowa dla dzieci i dorosłych rano podczas Mszy św. i popołudniu od godz. 17:00. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa 9-ciu pierwszych piątków miesiąca.
 8. W sobotę o godz. 8.00 Msza św., różaniec wynagradzający i spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca.
 9. Za tydzień w niedzielę 9 stycznia uroczystość Chrztu Pańskiego. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie wody i odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. O godz. 10.30 będzie celebrowana Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla wszystkich dzieci.
  o. Jacek zaprasza w następną niedzielę na kolejne spotkanie dla Duchowych Niewolników Maryi przybliżające traktat św. Ludwika Marii Grinion de Montforta. Spotkanie, adoracja i konferencja o godz. 19.00 w kościele.
 10. Jak każdego roku tak i teraz rozpoczniemy w parafii wizyty duszpasterskie z błogosławieństwem rodziny i domu. Z uwagi na pandemię koronawirusa kapłan przyjdzie z kolędą tylko na wyraźne zaproszenie rodziny i po wcześniejszym omówieniu formy tych odwiedzin, tak aby wszyscy czuli się bezpiecznie. W zakrystii od dzisiaj można zgłaszać chęć przyjęcia kolędy w swoim domu. Natomiast wierni którzy z przyczyn epidemiologicznych woleliby otrzymać błogosławieństwo kolędowe w kościele również będą mieli taką możliwość. Za tydzień podamy plan spotkań kolędowych poszczególnych ulic w kościele.
 11. W związku z tym przez cały styczeń zmianie ulegną godziny niektórych wieczornych Mszy Świętych. Msze św. w poniedziałki, we wtorki i czwartki będą sprawowane o godz. 15:00. Msze św. w środy, piątki i soboty z uwagi na cotygodniowe nabożeństwa i pracę biura parafialnego o 18:30.
 12. Nasza parafialna strona internetowa otrzymała nową szatę graficzną. Zachęcamy do jej odwiedzenia. Dziękujemy też wszystkim, którzy starają, aby zawsze była aktualizowana i ciekawa.
 13. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto parafii. Bóg zapłać. Nr konta bankowego naszej parafii – Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni – 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Jan Cichy l. 93 z ul. Porazińskiej 6; pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:00; † śp. Zdzisław Pobłocki l. 65 z ul. Zapolskiej 10A; pogrzeb w środę o godz. 10:00; † śp. ks. kan. Jan Borkowski l. 77, w kapłaństwie 49, emerytowany proboszcz parafii św. Antoniego w Smażynie; † śp. o. Henryk Krszyna SJ (jezuita)l. 91, w zakonie 72, w kapłaństwie 63, ceniony w świecie filolog języków semickich i biblista; pogrzeb we wtorek w kościele św. Stanisława Kostki u oo. jezuitów. W intencji zmarłych ostatnio oraz wszystkich z naszych rodzin których pamięć nosimy – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.