Ogłoszenia parafialne 02.06.2024 (09. niedziela zwykła)

 1. W Kościele w Polsce dzisiaj XVI Dzień Dziękczynienia – Święto Opatrzności Bożej.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 ostatnie spotkanie dla uczestników 33 Dniowych Rekolekcji. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie Maryi, 9 czerwca na Sumie o godz. 12:00. Do udziału zapraszamy nowe osoby oraz te, które będą odnawiały swój Akt Oddania;
 3. W miesiącu czerwcu, poświęconym zwłaszcza Sercu Pana Jezusa, prosimy o przynoszenie kwiatów ciętych i w doniczkach oraz postawienie ich przy figurze Serca Pana Jezusa na filarze pod chórem.
 4. Nabożeństwo czerwcowe do zakończenia Oktawy Bożego Ciała codziennie po wieczornej Mszy św. z procesją i litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Dzieci zapraszamy do udziału w procesji przez całą Oktawę Bożego Ciała. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatków przed NS. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania dla dziewczynek i składanie ich pod chórem lub w zakrystii.
 6. W piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Jezusa, ks. Arcybiskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
 7. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne:
  1. W Pierwszy Czwartek Miesiąca całodobowa Adoracja NS i Msza święta w intencji naszej diecezji – Biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych. Szczególnie będziemy się modlili w intencji nowych i świętych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. O 18:00 nabożeństwo pierwszo czwartkowe.
   Adoracja rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30, a zakończy w piątek o 6:55. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Adoracyjna.
  2. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św., a popołudniu dodatkowo od godz. 17:00. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca.
 8. Zbliża się nasz odpust parafialny.
  1. będziemy go obchodzić w niedzielę 9 czerwca; uroczysta suma odpustowa z udziałem ks. Bp. Arkadiusza Okroja z Pelplina, o godz. 12:00.
  2. już dzisiaj zapraszamy na związany z nim piknik Rodzinny w godzinach od 14.00 do 17.30. Swój udział zapowiedzieli min.: Siostry Benedyktynki z Żarnowca ze swoimi produktami, przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej i Policji. Prosimy też o kontakt rodziny lub grupy muzykujące, aby mogły uświetnić swoją obecnością to wydarzenie.
  3. Prosimy też panie o ciasta na piknik, będziemy je odbierać w sobotę 8 czerwca od godz. 16:00 w kościele przy zakrystii.
  4. Bardzo prosimy panów o pomoc w noszeniu ławek i rozstawianiu namiotów. Zapraszamy panów w sobotę 8 czerwca na godz. 16.00.
  5. Wszystkie zebrane podczas pikniku ofiary będą w tym roku przeznaczone na wybudowanie kruchty w nawie głównej naszej świątyni.
  6. Zachęcamy do przekazywania też naszemu kościołowi z okazji Odpustu Niepokalanego Serca Maryi wot dziękczynnych i intencyjnych które będą zawieszone w gablocie Matki Bożej Jasnogórskiej, tzn. wszelkiego rodzaju damskich naszyjników, odznaczeń kościelnych i państwowych, medali – darów które będą głosiły chwałę NMP w naszym kościele.
 9. W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 10. Organizujemy samolotową Pielgrzymkę Czarnogóra – Albania – Macedonia (8 dni) do miejsca urodzenia św. Matki Teresy z Kalkuty. Termin 9 – 16 października. Koszt 4950 zł. Program Pielgrzymki można otrzymać w zakrystii, jest też w gablocie i w internecie. Mamy jeszcze trzy wolne miejsca.
 11. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna; przy zegarze na stoliku: „Gość Niedzielny”(10 zł), kwartalnik „Galilea” (12 zł) o Księdze Psalmów.
 12. W tym tygodniu odszedł do Pana: † śp. ks. kan. Marek Boniewicz, l. 74 w kapłaństwie 48, twórca parafii, pierwszy proboszcz (1987-2022) i budowniczy kościoła w Gdyni Dąbrowie.  Pomódlmy się za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.