Ogłoszenia parafialne 26.05.2024 (uroczystość Najświętszej Trójcy)

 1. Niedziela Trójcy Najświętszej:
  1. Obchodzony dzisiaj Dzień Matki wzywa nas do wdzięczności i modlitwy za nasze mamy – żyjące i zmarłe;
  2. o godz. 19.00 spotkanie dla uczestników 33 Dniowych Rekolekcji oddania się Bogu przez Maryję. Wprowadzenia odbywają się w niedziele po wieczornej Mszy św. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie Maryi, 9 czerwca w dniu naszego parafialnego odpustu na Sumie o godz. 12:00. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy nowe osoby oraz te, które będą odnawiały swój Akt Oddania;
 2. Nabożeństwo majowe – w dzień do piątku włącznie w dzień powszedni o godz. 18.00, a w niedzielę o 17.30; od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W miesiącu czerwcu, poświęconym zwłaszcza Sercu Pana Jezusa, prosimy o przynoszenie kwiatów ciętych i w doniczkach oraz postawienie ich przy figurze Serca Pana Jezusa na filarze pod chórem.
 4. Boże Ciało:
  1. W uroczystość Bożego Ciała w czwartek uroczysta procesja ulicami naszej dzielnicy z Najświętszym Sakramentem. W procesji przejdziemy w tym roku z kościoła św. Jadwigi do naszego kościoła. Początek w kościele św. Jadwigi Mszą św. o godz. 10:30. Msza św. na zakończenie Procesji u nas około godz. 12:00 po dojściu procesji.
  2. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.
  3. Na terenie naszej parafii będą dwa ołtarze: przy kapliczce św. Aniołów Stróżów oraz tradycyjnie przy bloku na ul. Makuszyńskiego.
  4. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz o przystrojenie okien i balkonów we wszystkich mieszkaniach gdzie mieszkają katolickie rodziny.
  5. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w procesji w strojach odświętnych. Dzieci Komunijne w strojach I Komunijnych.
  6. Osoby odpowiedzialne za chorągwie i feretrony prosimy o przygotowanie i udział tych znaków w procesji dla chwały Bożej.
   wszystkim wiernym przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej.
  7. Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami zyskują w tym dniu wierni, którzy pobożnie uczestniczą w procesji eucharystycznej i przyjmą Komunię św.
 5. Dzieci zapraszamy do udziału w procesji przez całą Oktawę Bożego Ciała. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatków przed NS. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania dla dziewczynek i składanie ich pod chórem lub w zakrystii.
  Przez oktawę Bożego Ciała. codziennie po wieczornej Mszy św. procesja dookoła kościoła w czasie której odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 6. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała ks. Arcybiskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Korzystających z dyspensy Metropolita Gdański zobowiązuje do odmówienia dowolnej modlitwy w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W sobotę 1 czerwca w Katedrze w Oliwie święcenia kapłańskie przyjmie czterech diakonów. Kandydatów do stanu kapłańskiego polecamy ich modlitwie wiernych.
 8. W sobotę 1 czerwca przypada Dzień Dziecka – całodzienna Adoracja NS i różaniec w intencji naszych dzieci – 8:30 tajemnice chwalebne; 17:00 – tajemnice radosne.
 9. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca.
  1. Na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi ludzi. Po różańcu odnowimy zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce parafialnej na plebani.
  2. w Pierwszą Sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną – ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 10. W Pierwsza niedzielę miesiąca tym razem również nie będzie różańca rodziców za dzieci gdyż trwamy w rekolekcjach Zawierzenia NMP. W intencji dzieci o wiarę i nawrócenie ofiarujemy tego dnia o godz. 19:00 Adorację NS. Prosimy, aby do skrzynki wrzucić karteczki z imionami dzieci za które będziemy się modlić.
 11. Zbliża się nasz odpust parafialny.
  1. będziemy go obchodzić w niedzielę 9 czerwca.
  2. już dzisiaj zapraszamy na związany z nim piknik Rodzinny. W związku z tym prosimy o kontakt rodziny lub grupy muzykujące lub śpiewające, aby mogły uświetnić swoją obecnością to wydarzenie.
  3. Prosimy też panie o ciasta na piknik.
  4. Wszystkie zebrane podczas pikniku ofiary będą w tym roku przeznaczone na wybudowanie kruchty w nawie głównej naszej świątyni.
  5. i zachęcamy do przekazywania też naszemu kościołowi z okazji Odpustu Niepokalanego Serca Maryi wot dziękczynnych i intencyjnych które będą zawieszone w gablocie Matki Bożej Jasnogórskiej, tzn. wszelkiego rodzaju damskich naszyjników, odznaczeń kościelnych i państwowych, medali – darów które będą głosiły chwałę NMP w naszym kościele.
 12. W tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego; w środę – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 13. Trwają zapisy na tegoroczne XXVIII Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Wyjazd w sobotę 1 czerwca o godz. 5:00 z parkingu przed kościołem. Powrót w niedzielę 2 czerwca o godz. 5:00. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Piotra.
 14. Organizujemy samolotową Pielgrzymkę Czarnogóra – Albania – Macedonia (8 dni) do miejsca urodzenia św. Matki Teresy z Kalkuty. Termin 9 – 16 października. Koszt 4950 zł. Program Pielgrzymki można otrzymać w zakrystii, jest też w gablocie i w internecie. Mamy jeszcze trzy wolne miejsca.
 15. Nasza parafia otrzymała podziękowanie od Fundacji Małych Stópek za zebrane przez nas dary dla ich małych podopiecznych. Podziękowanie jest wywieszone w gablocie.
 16. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna; przy zegarze na stoliku: „Gość Niedzielny”(10 zł); kwartalnik „Galilea” (12 zł) o Księdze Psalmów.
 17. W tym tygodniu odeszła do Pana: ① † śp. Teresa Krawczyk l. 71, z ul. Porazińskiej 2. Pomódlmy się też za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 18. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli. Niech Chrystus obdarzy nas pokojem, błogosławi nam, naszym rodzinom, parafii i naszej Kochanej Ojczyźnie – Polsce.