Ogłoszenia parafialne 19.05.2024 (uroczystość Zesłania Ducha Świętego)

 1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego:
  1. kończy ona Okres Wielkanocny.
  2. nasza świątynia obchodzi dzisiaj 28 rocznicę konsekracji czyli Poświęcenia Kościoła, które miało miejsce 19 maja 1996 roku. Dziękujemy Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie w naszej świątyni. Uroczystości dziękczynne przenosimy na wtorek.
  3. o godz. 19.00 spotkanie dla uczestników 33 Dniowych Rekolekcji oddania się Bogu przez Maryję. Wprowadzenia do kolejnych tygodni odbywają się zawsze w niedziele po wieczornej Mszy św. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie Maryi, 9 czerwca w dniu naszego parafialnego odpustu na Sumie o godz. 12:00. W zakrystii do nabycia podręcznik oraz Traktat św. Ludwika. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy nowe osoby oraz te, które będą odnawiały swój Akt Oddania.
  4. dzisiaj III Niedziela m-ca, inwestycyjna – zbieramy ofiary na zbudowanie kruchty wewnątrz głównej nawy kościoła.
 2. W tym tygodniu przypadają dwa wielkie święta:
  1. jutro w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – II Dzień Zielonych Świąt
  2. w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Poza tym, w Piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  3. w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 3. We wtorek – z uwagi na to, że w poniedziałek przypada Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – II Dzień Zielonych Świąt to we wtorek będziemy obchodzili 28 rocznicę konsekracji czyli poświęcenia naszego kościoła. W związku z tym zapraszamy wszystkich wiernych, aby przeżyć ten dzień w sposób bardziej uroczysty. Dziękując Panu Bogu i pamiętając o tych którzy swoją modlitwą, ofiarą i pracą sprawili, że ten kościół dedykowany Niepokalanemu Sercu Maryi powstał, pragniemy tego dnia poprzez dziękczynną Adorację NS DZIĘKOWAĆ za to wielkie dzieło. Adorację NS rozpoczniemy we wtorek już o 8:30 różańcem ① tajemnice Radosne. Drugą część różańca odmówimy wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 ② tajemnice Światła. Trzecią cześć po wieczornej Mszy św. ③ tajemnice Bolesne i o godz. 20:30 czwartą część ④ tajemnice Chwalebne. Adoracje zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Przy drzwiach głównych wystawiona jest skarbona do której można wrzucać wypominki za zmarłych, czyli kartki z wypisanymi imionami i nazwiskami budowniczych i fundatorów naszego kościoła. We wtorek będziemy się za nich modlili na każdym różańcu.
 4. W piątek: z okazji zbliżającego się Dnia Matki w intencji naszych zmarłych mam Koronka do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem majowym. Zachęcamy, aby przynosić intencje na to nabożeństwo i na piątkową Mszę św.
 5. Nabożeństwo majowe – w dzień powszedni o godz. 18.00, a w niedzielę o 17.30.
 6. W miesiącu maju, poświęconym zwłaszcza Matce Bożej, prosimy o upiększanie naszej „majowej kapliczki” – figury Niepokalanego Serca Maryi na filarze pod chórem. Można przynosić kwiaty cięte oraz w doniczkach. Dziękujemy tym którzy już to zrobili.
 7. Zbliża się nasz odpust parafialny. W poniedziałek 20 maja po wieczornej Mszy św. zapraszam wolontariuszy i osoby chętne, na spotkanie robocze przygotowujące Festyn Rodzinny.
 8. Przypominamy dzieciom i młodzieży o trwającej akcji parafialnej „Jestem dzieckiem Maryi. Co mogę zrobić, aby ucieszyć Maryję?” Prace mogą mieć formę pisemną lub plastyczną (rysunki w formacie A4).
 9. Organizujemy samolotową Pielgrzymkę Czarnogóra – Albania – Macedonia (8 dni) do miejsca urodzenia św. Matki Teresy z Kalkuty. Termin 9 – 16 października. Koszt 4950 zł. Program Pielgrzymki można otrzymać w zakrystii, jest też w gablocie i w internecie. Są jeszcze dwa miejsca. Więcej szczegółów u ks. proboszcza.
 10. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna; przy zegarze na stoliku: „Gość Niedzielny”(10 zł) – art. o Pier Giorgo Frassati, dlaczego sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan, o św. Andrzeju Bobola, o rodzinie Ulmów; „Gość Extra” (14 zł) – nr poświęcony świętym mamom, co łączyło Mariannę Poiełuszko z Marianną Kolbe i św. Moniką; kwartalnik „Galilea” (12 zł) o Księdze Psalmów.
 11. W tym tygodniu odeszła do Pana: ① † śp. Jadwiga Lewandowska l. 95, z ul. Zapolskiej 10. Pomódlmy się też za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.