Ogłoszenia parafialne 28.04.2024 (05. niedziela wielkanocna)

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna:
  1. ogólnopolska niedziela modlitwy za kierowców, zwłaszcza o bezpieczeństwo na drogach w czasie długiego weekendu.
  2. dzisiaj gościmy u nas przedstawicieli księgarni: Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji, z propozycjami książek i pamiątek.
 2. Jutro w poniedziałek o godz. 18.00 w czasie Mszy św. 37 osób młodzieży naszej parafii otrzyma z rąk J.E. ks. bp. Piotra Przyborka, sakrament bierzmowania. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji tej młodzieży, aby to spotkanie z Chrystusem naszym Panem w tym sakramencie dojrzałości było autentyczne i przyniosło błogosławione owoce. Zapraszamy też wszystkich wiernych do wspólnego udziału w tej uroczystości, przyjdźcie.
 3. W związku z Mszą św. Bierzmowania jutro nie ma o 17:00 Adoracji NS ani wspólnego różańca.
 4. W parafii w tych dniach gościmy s. Renatę z Ruchu Szensztackiego odpowiedzialną m. in. za kręgi Apostolatu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej czyli za wędrujące kapliczki Matki Bożej. We wtorek na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich którzy już goszczą w swoich domach i chcieliby(!) w najbliższym czasie przyjmować wędrującą Matkę Bożą. Przyjdźcie i przynieście wszystkie Kapliczki Matki Bożej które są obecne w całej tutejszej okolicy – niech Kapliczki staną przy ołtarzu w czasie Mszy św. A po niej zapraszamy do salki św. Stefana (na plebani) na wspólne spotkanie z siostrą. Po spotkaniu dla chętnych jeszcze krótka Adoracja NS w kościele.
 5. W dniu 1 maja będziemy modlić się szczególnie za Ludzi Pracy przez wstawiennictwo św. Józefa, Rzemieślnika – patrona Kościoła Świętego, rodzin, trudnych małżeństw, mężczyzn – mężów i ojców, spraw związanych z pracą i dobrej śmierci. Tego dnia będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 10:00 w intencjach zbiorowych przez wstawiennictwo św. Józefa. Zapraszamy do składania intencji mszalnych na tą Mszę św. zwłaszcza dotyczących żyjących i zmarłych Józefów oraz związanych z pracą każdego z nas a przede wszystkim mężczyzn – kawalerów, mężów, ojców bo to nasz patron. Po Mszy św. o godz. 10:00 i 18:30 udamy się w procesji do kapliczki św. Józefa.
 6. W środę rozpoczyna się miesiąc maryjny. W polskiej tradycji maj jest szczególnym miesiącem – kojarzy się z budzącą się do życia przyrodą i ze śpiewem Litanii loretańskiej. Codziennie nabożeństwo majowe – w co dzień powszedni o godz. 18.00, a w niedzielę o 17.30.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  1. W Pierwszy Czwartek Miesiąca całodobowa Adoracja NS i Msza święta w intencji naszej diecezji – Biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych, naszego Seminarium Duchownego w Oliwie oraz w intencji wszystkich katechetów. Szczególnie będziemy się modlili w intencji nowych i świętych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. O 18:00 nabożeństwo pierwszo czwartkowe. Adoracja rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30, a zakończy w piątek o 6:55. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Adoracyjna.
  2. W Pierwszy Piątek Miesiąca uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyny.
   1. tego dnia Msze św. jak w każdą niedzielę.
   2. okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca.
   3. z racji uroczystości NMP Królowej Polski wieczorem nie będzie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.
   4. jest to także 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i pomyślność dla naszej Ojczyzny. Na koniec Mszy św. zaśpiewamy: „Boże, coś Polskę”.
   5. w piątek z racji uroczystości nie ma postu.
 8. W Pierwszą Sobotę Miesiąca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi ludzi. Po różańcu odnowimy zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce parafialnej na plebani.
 9. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 10. W Pierwsza niedzielę miesiąca tym razem nie będzie różańca rodziców za dzieci gdyż rozpoczynamy tego dnia Rekolekcje Zawierzenia NMP. W intencji dzieci o wiarę i nawrócenie ofiarujemy tego dnia wieczorną Adorację NS.
 11. W tygodniu, o godz. 17.00 Adoracja NS i różaniec. We wtorek różaniec i Adoracja po wieczornej Mszy św. z okazją do spowiedzi od godz. 19.30. Majowe normalnie we wtorek o 18:00.
 12. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w akcji parafialnej „Jestem dzieckiem Maryi. Co mogę zrobić aby ucieszyć Maryję?” Prace mogą mieć formę pisemną lub plastyczną (rysunki w formacie A4). Prace prosimy składać w zakrystii z podaniem danych do kontaktu dla potrzeb odebrania upominków.
 13. W sobotę 11 maja wyruszy nasza 40 już Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki w kościele św. Wawrzyńca o godz. 3:30 i o 4:00 wyruszamy na szlak. Do skarbony przy wejściu do kościoła można składać swoje intencje modlitewne które pielgrzymi zaniosą do Sanktuarium w Wejherowie. Po pielgrzymce w sobotę możliwość powrotu do Gdyni autokarem, a w niedziele możliwość wyjazdu autokarem na Sumę Odpustową do Wejherowa. Trasa Pielgrzymki wynosi 32 km.
 14. W sobotę 18 maja o. Jacek zaprasza na parafialną jednodniową pielgrzymkę na Żuławy, między innymi do bł. Doroty z Mątew. Informacje i zapisy w zakrystii.
 15. Organizujemy też samolotową Pielgrzymkę Czarnogóra – Albania – Macedonia (8 dni) do miejsca urodzenia św. Matki Teresy z Kalkuty. Termin 9 – 16 października. Koszt 4950 zł. Program Pielgrzymki można otrzymać w zakrystii, jest też w gablocie i w internecie.
 16. Przygotowujemy się do przeprowadzenia w parafii 33 dniowych rekolekcji, oddania się w niewolę miłości Bogu przez Niepokalaną Maryję. Rekolekcje prowadzone będą według Traktatu św. Ludwika. Spotkania zaczną się w niedzielę za tydzień 5 maja i będą trwały przez kolejne niedziele, zawsze o godz. 19.00. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie Maryi nastąpi 9 czerwca w dniu naszego parafialnego odpustu na sumie o godz. 12:00. W zakrystii do nabycia podręcznik do rekolekcji. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy nowe osoby oraz te, które będą odnawiały swój Akt Oddania.
 17. W tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – święto, św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła oraz dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej; środa – wspomnienie św. Józefa, robotnika; czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to także Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej; piątek – uroczystość NMP Królowej Polski; sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
 18. Informujemy, że w dniu 1 maja (środa) i 3 maja (piątek) biuro parafialne będzie nieczynne.
 19. W miniony wtorek obchodziliśmy uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i naszej archidiecezji. Diecezjalne uroczystości odpustowe odbędą się 12 maja na gdańskim Wzgórzu Św. Wojciecha. Przewodniczyć im będzie Prymas Polski Ks. Arcybiskup Wojciech Polak. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00. Szczegółowy program znajduje się na stronie Archidiecezji Gdańskiej.
 20. Gdańskie Seminarium Duchowne zaprasza maturzystów i studentów na dni skupienia pod hasłem „Matura… i co dalej?” Będzie to okazja, by razem z ojcami duchownymi i klerykami rozeznać życiowe powołanie. Spotkanie odbędzie się w dniach 24-26 maja. Szczegóły na stronie seminarium.
 21. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna; przy zegarze na stoliku: „Gość Niedzielny”(10 zł), a w nim w 20 rocz. wejścia Polski do Unii pytanie czy mówienie o chrześcijańskich korzenia Europy i wspólnocie Ducha ma jeszcze sens?; wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o Janie Pawle II. „Mały Gość Niedzielny” (7 zł) o spotkaniu z Maryją w różnych zakątkach świata. „List do Pani” (7 zł) o bp Antonim Baraniaku, ślubach Lwowskich króla Jana Kazimierza
 22. Pomódlmy się też za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; za tych którzy modlili się w tym kościele; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty; za śp. ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego który osiem lat temu, 3 maja 2016 roku, odszedł do wieczności i pochowany jest w Archikatedrze Oliwskiej – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 23. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i dobrego czasu wypoczynku.