Ogłoszenia parafialne 07.04.2024 (02. niedziela wielkanocna – Miłosierdzia Bożego)

 1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w naszej świątyni Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po nabożeństwie będzie możliwość przyjęcia Komunii św. – można przyjąć Komunię w dzisiejsze święto drugi raz. Za pobożne odmówienie tej modlitwy można uzyskać Odpust Zupełny. Jest to patronalne święto Caritas, zatem zbieramy ofiary do puszek na dzieła pomocowe prowadzone przez gdański Caritas.
 2. W środę 10 kwietnia przypada 14 rocznica tragedii Smoleńskiej. W naszym kościele dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy się modlili o spokój duszy tych wszystkich, którzy zginęli oraz o pociechę dla ich rodzin. Po Mszy św. przy Epitafium Smoleńskim złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy.
 3. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca o 19:00 po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa rodziców i dziadków za dzieci o wiarę i nawrócenie przez wstawiennictwo błog. Rodziny Ulmów.
 4. W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy 8 kwietnia. Tego dnia na Mszy św. o godz. 7.00, 8:00 i 18.30 będzie możliwość objęcia duchową adopcją dziecka poczętego, które jest zagrożone zagładą. Jednocześnie zapraszamy po Mszy św. o 18:30 do salki JP przy zakrystii, osoby które chcą w naszej parafii wspólnie rozwijać Apostolat Duchowej Adopcji i ochrony życia.
 5. We wtorek 9 kwietnia o 9:30 dodatkowa specjalna Msza św. z udziałem ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy oraz wielu księży z całej Polski. Dokonamy wtedy poświęcenia kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Udział w tej uroczystości wezmą również księża Kierownicy Pieszych Pielgrzymek z całej Polski którzy z różnych stron naszej Ojczyzny prowadzą Piesze Pielgrzymki na Jasną Górę do Matki Bożej Królowej Polski.
 6. Dyżur wolontariuszy z Diakoni pomocy, wyjątkowo we wtorek 9.04 (bo w poniedziałek Jest Zwiastowanie). Godziny od 17:00 do 18:00.
 7. W środę KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA.
 8. Pomorska grupa obrońców życia organizuje wyjazd do Warszawy na Narodowy Marsz Życia w niedzielę za tydzień 14 kwietnia. Marsz rozpoczyna się na Placu Zamkowym o godz.12.30. Autokar będzie wyjeżdżał z Wejherowa o godz. 5.30. i zatrzymuje się w kilku miejscach również w Gdyni. Koszt przejazdu 90 złotych. Młodzież poniżej 30 lat 60 złotych. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
 9. O. Jacek zaprasza na spotkanie wielkanocne wszystkie osoby związane z naszą parafialną Diakonią Pomocy. Spotkanie 14.04 (niedziela) o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 10. W sobotę 18 maja o. Jacek zaprasza na parafialną jednodniową pielgrzymkę na Żuławy, między innymi do bł. Doroty z Mątów, patronki Pomorza. Informacje i zapisy w zakrystii.
 11. Na stoliku nowy nr „Gościa Niedzielnego” – a w nim o Miłosierdziu Bożym, nadziei dla grzeszników; o Dzienniczku s. Faustyny; jak rozmawiać o aborcji; o rodzinie Ulmów.
 12. Pomódlmy się za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Niech każdy doświadczy Miłosierdzia Bożego.