Ogłoszenia parafialne 24.03.2024 (Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej)

 1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa:
  1. Rozpoczynamy w ten sposób w Kościele Katolickim celebrowanie Wielkiego Tygodnia.
  2. Na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na każdej Mszy św. święcimy palmy. Rozprowadzają je Panie z naszej parafii i harcerze. Bóg zapłać za to posługiwanie.
  3. Mszę św. o godz. 10:30 i 12:00 rozpoczniemy uroczyście procesją z kaplicy do kościoła co przypomina nam wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
  4. O godz. 17.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo „Gorzkich Żali” wraz z Kazaniem Pasyjnym.
  5. Dzisiaj 9 dzień Nowenny za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i błog. ks. Jerzego Popiełuszki. A po Sumie parafialnej śpiewamy Suplikacje.
 2. Spowiedź w tym tygodniu:
  1. dzisiaj podczas każdej Mszy św. i w czasie Gorzkich Żali,
  2. od poniedziałku do środy rano o podczas Mszy św. o 7:00 i 8:00, po południu w poniedziałek od 18:00, we wtorek od 19:30, w środę od 17:00.
  3. w Wielki Czwartek z racji dnia kapłańskiego nie ma spowiedzi,
  4. w Wielki Piątek możliwość spowiedzi w kościele od godz. 10:00 do 17:00 następnie od godz. 21:30 do północy.
  5. w Wielki Piątek Sakrament spowiedzi od 10:00 do 17:00.
 3. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w intencji pokoju od godz. 17.00 Adoracja NS i różaniec. W Wielki Wtorek różaniec i Adoracja po wieczornej Mszy św. do Apelu o 21.00.
 4. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej trwa w Kościele w Polsce do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 5. W nawie głównej w Wielkim Poście wystawiony jest do Adoracji Krzyż. Przy Krzyżu można do skarbony złożyć Jałmużnę Wielkopostną, którą przeznaczamy na pomoc siostrom Elżbietankom, które prowadzą sierociniec w Betlejem.
 6. Dary dla potrzebujących będą wydawanie we wtorek w godzinach od 10.00 do 16.00 w salce JPII przy zakrystii.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają przy sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do Mszy św. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy wszystkich chętnych w środę na godz. 19:15 aby przygotować świątynię do Triduum Paschalnego.
 8. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek liturgia będzie sprawowana o godz. 19.00, natomiast w Wielką Sobotę uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00.
 9. Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
  • O 7:30 w kościele Uroczysta Liturgia Godzin (brewiarz – modlitwa psalmami).
  • Msza Święta Krzyżma w katedrze oliwskiej przy udziale wszystkich kapłanów z diecezji o godz. 10.00.
  • O 18:30 różaniec za zmarłych kapłanów.
  • W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
  • Po uroczystej liturgii, w kaplicy rozpoczniemy 24 godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu – Jezusa w „Ciemnicy”. Adoracja obejmie także godziny nocne, dlatego prosimy o wpisywanie się od jutra do zeszytu na określone godziny, tak byśmy mieli pewność, że
  • Chrystus ani przez chwilę nie będzie sam. O wsparcie prosimy też wspólnotę Adoracji NS.
 10. Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.
  • O 7:30 w kaplicy Uroczysta Liturgia Godzin „Ciemna Jutrznia” (brewiarz).
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” (w naszej kaplicy) do godz. 17.00.
  • Różaniec w Ciemnicy: 8:20 po Jutrzni – Tajemnice Radosne; 12:00 Różaniec: Tajemnice Światła; 14:30 Różaniec: Tajemnice Bolesne; 18:00 Różaniec: Tajemnice Chwalebne
  • W godzinę śmierci Pana Jezusa o 15.00 zapraszamy na ostatnią w tym Wielkim Poście wspólną Drogę Krzyżową.
  • O 18:45 rozpoczniemy odmawianie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  • Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 19.00.
  • Od 20.30 do 24.00 Adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim.
  • Ofiary zbierane tego dnia w świątyniach na całym świecie w czasie Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie.
  • Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików post ścisły.
  • Kancelaria parafialna w Wielki Piątek będzie nieczynna.
 11. Wielka Sobota – to dzień czuwania przy Grobie Pańskim.
  • 7:30 w kościele uroczysta Liturgia Godzin „Ciemna Jutrznia”.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 7:30 do 17:00.
  • Błogosławieństwo pokarmów od godz. 10.00 do 17:00 – o każdej pełnej godzinie przed kościołem.
  • Na to poświęcenie przynieśmy też rozprowadzane na początku Wielkiego Postu skarbonki „Caritas” z rodzinną jałmużną wielkopostną przeznaczoną dla ubogich.
  • W ramach Nowenny do Bożego Miłosierdzia Koronka o godz. 19:45.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece.
  • W nocy z soboty na niedzielę rozpocznie się też czas letni. Przestawimy zegarek o godzinę do przodu z 2.00 na 3.00. Będziemy spać o godzinę krócej.
 12. Msza Święta rezurekcyjna z procesją z Najświętszym Sakramentem w przyszłą Niedzielę o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o 7:30, kolejne jak w każdą Niedzielę.
 13. W Poniedziałek Wielkanocny (II Dzień Świąt) Msze św. jak w każdą Niedzielę. Tradycyjnie w tym dniu zbiórka do puszek z przeznaczeniem na KUL i uczelnie katolickie w kraju.
 14. W I i II Dzień Świąt Wielkanocnych, w ramach nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, Koronkę odmówimy przed wieczorną Mszą św. o 17:45.
 15. W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy 8 kwietnia. Tego dnia na Mszy św. o 18.30 będzie możliwość objęcia duchową adopcją dziecka poczętego, które jest zagrożone zagładą. Jednocześnie zapraszamy po Mszy św. do salki w kościele, osoby które chcą w naszej parafii wspólnie rozwijać Apostolat Duchowej Adopcji i ochrony życia.
 16. W sobotę 18 maja o. Jacek zaprasza na parafialną jednodniową pielgrzymkę na Żuławy, między innymi do bł. Doroty z Mątów, patronki Pomorza. Informacje i zapisy w zakrystii.
 17. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy wszystkim modlącym się w tym kościele, wiernym z parafii i z poza parafii za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. Bóg zapłać.
 18. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
  1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień. Znajdują się w nim modlitwy i medytacje na poszczególne dni – od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty.
  2. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.
 19. W zakrystii można zakupić wielkanocne świece Paschaliki po 20 zł.
 20. W tym tygodniu odeszła do Pana: † śp. Adela Dąbrowska l. 63, z ul. Kruczkowskiego 2 której pogrzeb odbędzie się w kościele w Wielkim Kacku. Pomódlmy się za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 21. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i ostatnich dni Wielkiego Postu.