Ogłoszenia parafialne 17.03.2024 (05. niedziela Wielkiego Postu)

 1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu:
  1. dawniej nosiła nazwę pierwszej niedzieli Męki Pańskiej. Krzyże zasłonięte fioletowymi tiulami przypominają nam o zbliżających się Świętach Paschalnych. Zostaną one uroczyście odsłonięte w Wielki Piątek.
  2. Na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Potrwają do środy włącznie. Prowadzą je ojcowie montfortianie od św. Ludwika Marii Grignion de Montforta. Postarajmy się zaplanować czas naszej duchowej odnowy i aktywnie uczestniczyć w naukach.
  3. W dzień powszedni nauki dla dorosłych o godz. 10:00 i 18:30. W związku z tym nie będzie od poniedziałku do środy Mszy św. porannych o 7:00 i 8:00.
  4. popołudniu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17:00. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
  5. Dodatkowo dzisiaj po Mszy wieczornej nabożeństwo dla Duchowych Niewolników Maryi z konferencją o. Miro.
   za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, Nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie w piątek Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Dzisiaj też zbieramy ofiary do puszek na zapłacenie rachunku za gaz który wynosi za styczeń 17.019,28zł.
 2. Pragniemy przekazać informację, że ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Wspieramy naszego Pasterza modlitwą i powierzamy go Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Trudna sytuacja społeczno-polityczna niech mobilizuje nas wszystkich do modlitwy za naszą Ojczyznę. Od wczoraj odmawiamy na każdej Mszy św. Nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i błog. ks. Jerzego Popiełuszki. A po Sumie parafialnej śpiewamy Suplikacje.
 4. We wtorek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Uroczyste Msze św. z procesją do kapliczki o 10:00 i 18:30. Na 10:00 przyjmujemy jeszcze intencje Mszalne.
 5. We wtorek Adoracja NS z okazją do spowiedzi św. po wieczornej Mszy św. zakończona Apelem Jasnogórskim o 21:00. W tygodniu Adoracja od godz. 17:00 z różańcem.
 6. W środę o 18:00 nowenna do MBNP
 7. W najbliższy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: bezpośrednio po Mszy Świętej porannej o godz. 8.30; po południu o godz. 17.00 dla dzieci; bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 19.10; w tym tygodniu w piątek o 18:00 tradycyjnie jak każdego roku Droga Krzyżowa ulicami Gdyni, naszego miasta. Intencja Drogi Krzyżowej w tym tygodniu: „aby nasze rekolekcje wielkopostne wydały błogosławione owoce i przemieniły nas w bardziej bożych ludzi ”.
 8. W czasie Wielkiego Postu oddajemy szczególną cześć Krzyżowi który wystawiony jest do adoracji. Można przy nim też złożyć ofiarę jako jałmużnę wielkopostną którą przeznaczamy na pomoc siostrom Elżbietankom prowadzącym sierociniec dla wszystkich dzieci w Betlejem w strefie Gazy objętej teraz wojną.
 9. W czwartek III czwartek m-ca. Adorację NS od godz. 15:00 rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. O 17:00 różaniec poprowadzi wspólnota Żywego Różańca. Adorację i różaniec ofiarujemy za księży i siostry którzy pracują przy naszym kościele oraz za wszystkich powołanych z naszej parafii oraz o nowe powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii.
 10. W piątek o 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. za zmarłych. Za dowolną ofiarę można na piątkową Mszę św. zgłaszać dusze zmarłych.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia czyli bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.
 12. Trwa zbiórka żywności, słodyczy i środków sanitarnych dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy, aby taka żywność i środki czystości miały dłuższy okres przydatności – najlepiej kilka miesięcy. Prosimy także o informacje o osobach które są w potrzebie. Kosz na te dary miłości bliźniego na święta, będzie ustawiony pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy od lat zaangażowani są w pomoc charytatywną.
 13. W sobotę 18 maja organizujemy parafialną jednodniową pielgrzymkę pod tytułem: „Żuławy – wiara i wierzenia”. Koszt wyjazdu 220 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i Biurze Parafialnym.
 14. Pod chórem za dowolną ofiarę można otrzymać Biuletyn Parafialny „Echo Serca” z planem rekolekcji, a przy zegarze „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł, a w nim o relikwiach różnych świętych, o znakach jakie nam towarzyszą w Wielkim Poście,
 15. W tym tygodniu odszedł do Pana: † śp. ks. kanonik Jan Plottke, l. 56, w kapłaństwie 32, urzędujący proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Starzynie, v-ce dziekan dekanatu Żarnowiec. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00. Pomódlmy się za śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.