Ogłoszenia parafialne 25.02.2024 (02. niedziela Wielkiego Postu)

 1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu:
  1. zwana niedzielą Ad Gentes. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarkami i misjonarzami z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa w najdalszych zakątkach świata. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek jako finansowe wsparcie ich działań.
  2. popołudniu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17:00. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
  3. za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie w piątek Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. We wtorek Adoracja NS z okazją do spowiedzi św. po wieczornej Mszy św. zakończona Apelem Jasnogórskim o 21:00. W tygodniu Adoracja od godz. 17:00 z różańcem.
 3. W środę o 18:00 nowenna do MBNP
 4. W najbliższy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 8.00; po południu o godz. 17.00 dla dzieci; bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 19.00. Intencją Drogi Krzyżowej w tym tygodniu będzie „Dziękczynienie za beatyfikacje Rodziny Ulmów i wyproszenie dla nas łask przez ich wstawiennictwo”.
 5. W piątek o 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  1. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00 i 8:00 oraz po południu od 17:00. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. Od 18:00 w piątek spowiedź dla dorosłych.
  2. W Pierwszą Sobotę Miesiąca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi ludzi. Po różańcu odnowimy zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce parafialnej na plebani.
  3. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, ze spowiedzią i Komunią Świętą.
  4. W Pierwsza niedzielę miesiąca o 19:00 po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa rodziców i dziadków za dzieci o wiarę i nawrócenie przez wstawiennictwo błog. Rodziny Ulmów.
 7. W czasie Wielkiego Postu oddajemy szczególną cześć Krzyżowi który wystawiony jest do adoracji. Można przy nim też złożyć ofiarę jako jałmużnę wielkopostną którą przeznaczamy na pomoc siostrom Elżbietankom prowadzącym sierociniec dla wszystkich dzieci w Betlejem w strefie Gazy objętej teraz wojną.
 8. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się w niedzielę 17 marca w V Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy 20 marca włącznie. Poprowadzą je ojcowie montfortianie z Częstochowy. Postarajmy się już teraz zaplanować czas naszej duchowej odnowy.
 9. Pod chórem za dowolną ofiarę można otrzymać Biuletyn Parafialny „Echo Serca”, a przy zegarze „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł, a w nim kontynuacja wiekopostnej szkoły modlitwy oraz o szczególnym powołaniu – skąd i po co są Bracia zakonni.
 10. Pomódlmy się za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 11. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.