Ogłoszenia parafialne 11.02.2024 (06. niedziela zwykła)

 1. W piątek i sobotę gościliśmy w naszym kościele relikwie polskiej bł. rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi z Markowej, męczenników II Wojny Światowej. Aby podkreślić rangę wydarzenia poświęciliśmy w przedsionku kościoła wizerunki Aniołów Stróżów – Anioła Stróża dzieci utraconych i Anioła Stróża dzieci nienarodzonych. A z tyłu kościoła przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego zachęcamy do obejrzenia wystawy o tej błogosławionej rodzinie którą przygotował gdański oddział IPN.
 2. Dzisiaj 11 lutego obchodzimy dzień Matki Bożej z Lourdes i XXXII Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią w internecie.
 3. Jutro w poniedziałek od godz. 18:00 do 19:00 w salce św. Stefana na plebani dyżur Diakoni Pomocy. Zainteresowanych zapraszamy.
 4. We wtorek Adoracja NS z okazją do spowiedzi św. po wieczornej Mszy św. zakończona Apelem Jasnogórskim o 21:00.
 5. W tym tygodniu, 14 lutego przeżywać będziemy Środę Popielcową. Tym samym rozpoczniemy w Kościele okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00 oraz 17.00 (dla dzieci i młodzieży), 18.30 i 20.00. Wiernym przypominamy o obowiązku zachowania w Środę Popielcową postu ścisłego, tzn. jakościowego i ilościowego. Należy zachować całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i napojów alkoholowych oraz pamiętać, że w ciągu dnia możemy spożyć trzy posiłki w tym tylko jeden do syta. Prawo to dotyczy wszystkich wiernych od 14 do 60 roku życia. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie NIECZYNNE oraz nie będzie Adoracji i nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek 16 lutego po wieczornej Mszy św. spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Spotkanie otwarte dla chętnych.
 7. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.00 w kościele; po południu o godz. 17.00 dla dzieci; bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej w kościele ok. godz. 19.00.
 8. W tym tygodniu przypada trzecia sobota miesiąca. Zapraszamy na godz. 10.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 9. W najbliższą niedzielę pierwszą Wielkiego Postu – zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17:00. Nabożeństwa w tym roku poprowadzi i kazania będzie głosił ks. Paweł Nawrot z parafii św. o. Maksymiliana z Gdyni Witomina. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafii. Pod chórem za dowolną ofiarę można otrzymać Biuletyn Parafialny „Echo Serca”, a przy zegarze „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł. Jest też do nabycia „Gość Niedzielny EXTRA” który kosztuje 14 zł. W gazetach artykuły o przeżywaniu Wielkiego Postu – o jego znaczeniu i owocach, o tym jak kształtuje on relacje człowieka względem Boga.
 11. Pomódlmy się jeszcze za: śp. budowniczych i fundatorów naszej świątyni; śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.