Ogłoszenia parafialne 21.01.2024 (03. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj w niedzielę:
  1. w całym Kościele obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Przypominamy zatem słowa z ostatniego Soboru Powszechnego, że „człowiek mówi do Boga kiedy się modli, a słucha Boga kiedy czyta Pismo Święte”. Spróbujmy w naszych domach i rodzinach np. przed obiadem czy kolacją przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować księgę Pisma Świętego.
  2. trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a bliźniego jak siebie samego.
  3. dziś przypada Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich miłość i dobroć; życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.
  4. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka inwestycyjna do puszek na zapłacenie ogrzewania i prądu w naszym kościele. Dziękujemy za wszelkie przekazywane na ten cel ofiary do puszek i na kolędzie.
 2. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Wincentego Pallottiego, kapłana – jest to święto patronalne księży Pallotynów, do którego należy ks. Arcybiskup Metropolita Gdański Tadeusz Wojda SAC – pamiętamy w modlitwie o Pasterzu naszej archidiecezji; środa – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; patrona pisarzy i dziennikarzy katolickich. Z wdzięcznością myślimy o tych którzy redagują naszą parafialną gazetkę; czwartek – święto, nawrócenia św. Pawła Apostoła, tego dnia przypada też 79 rocznica ewakuacji więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof. Ewakuacja obozu, nazywana przez byłych więźniów Marszem Śmierci, należała do najtragiczniejszych wydarzeń w jego historii. Módlmy się w intencji ofiar obozu wśród który było tak wielu mieszkańców naszego miasta i Pomorza; piątek – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 3. Pragniemy poinformować, że w naszym kościele w dniach 9-10 lutego przybędą do nas w swej peregrynacji po kraju relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich wiernych z biska i z daleka na to doniosłe wydarzenie. W naszej diecezji relikwie tej świętej rodziny nawiedzą 6 kościołów. Od nas ruszą dalej do Elbląga.
 4. Piątkowy post prosimy ofiarować w intencji naszej Ojczyzny.
 5. Kolęda:. – wizyta duszpasterska. Odwiedziny przebiegają w sposób tradycyjny, czyli idziemy do wszystkich wiernych. Aby wszystko przebiegało sprawnie prosimy NOWYCH parafian, a także tych, którzy chcieliby przyjąć księdza po DŁUŻSZEJ PRZERWIE, aby zgłosili to w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bardzo też prosimy, aby dzieci przygotowały do podpisu zeszyty od religii a zwłaszcza INDEKSY w których jest specjalne miejsce na podpis kapłana składającego wizytę w domu rodzinnym ucznia. Parafian, którzy nie będą mogli przyjąć kolędy w podanym terminie, po uprzednim zgłoszeniu, możemy odwiedzić w terminie dodatkowym – na końcu czasu kolędowania. Wiernych, którzy chcą i mogą prosimy podobnie jak w latach ubiegłych o złożenie drugiej koperty z napisem „OGRZEWANIE” z przeznaczeniem na zapłacenie rachunków za ogrzewanie naszego kościoła. Pierwsza koperta → 1/3 dla księdza który chodzi z kolędą, → 1/3 to tzw. „iura stole” tj. na utrzymanie domu czyli plebanii, → 1/3 na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Oliwie i Kurii. Z uwagi na czas kolędowy w styczniu w poniedziałki Kancelaria Parafialna jest NIECZYNNA. Z uwagi na czas kolędowy w styczniu zmianie ulegają godziny niektórych wieczornych Mszy Świętych. Msza św. w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 15:00 a Adoracja NS od 14:00. Plan kolędy znajduje się tutaj.
 6. Na stoliku przy zegarze „Gość niedzielny” który podejmuje dziś temat opieki nad seniorami. Pod chórem nasza gazetka parafialna.
 7. Każdego dnia zapraszamy, aby nawiedzać Najświętszy Sakrament i Żłóbek w naszym kościele.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana:① † śp. Henryk Filipkowski l. 90 z ul. Porazińskiej 10. Pomódlmy się też za: ① budowniczych i fundatorów naszej świątyni; ② śp. zabitych i pomordowanych w wojnie w Ziemi Świętej, w Ukrainie i wszędzie gdzie trwają zbrojne konflikty – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 9. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.