Ogłoszenia parafialne 31.12.2023 (Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Mary i Józefa – 02. niedziela okresu Bożego Narodzenia)

  1. Dzisiaj Sylwester – ostatni dzień Roku Pańskiego 2023. Do godziny 12.00 Msze św. według porządku niedzielnego. Od godz. 13:00 Adoracja NS i możliwość spowiedzi św. O godz. 14.00 zapraszamy wszystkich wiernych na dziękczynną Mszę Świętą. Po niej nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przed którym będziemy dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i przepraszali za wszystkie grzechy mijającego roku. Odmówimy też Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewamy uroczyste „Te Deum”. Tego dnia nie będzie już żadnej innej Mszy św.
  2. Jutro 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie Nowego Roku. Msze święte jak w niedzielę. Jutro mija 40 rocznica (1.I.1984) erygowania naszej parafii przez ks. bp. Mariana Przykuckiego. W modlitwach szczególnie pamiętamy o ks. Biskupie i o pierwszym proboszczu ks. kan. Tadeuszu Gawrońskim.
  3. W tym tygodniu I-czwartek miesiąca. Pierwszo czwartkowa Adoracja w intencji naszej parafii, naszych Biskupów, kapłanów i sióstr zakonnych rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30 i potrwa jak zawsze do piątku rana.
  4. W piątek spowiedź pierwszo-piątkowa dla dzieci i dorosłych rano podczas Mszy św. i popołudniu od godz. 17:00. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa 9-ciu pierwszych piątków miesiąca.
  5. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli „Trzech Króli”. Msze św. tego dnia wg porządku niedzielnego. W sposób szczególny ogarniamy pomocą modlitewną i materialną misjonarzy. Zebraną kolektę przeznaczymy na utrzymanie polskich misjonarzy. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy spotkanie opłatkowe w salce na plebanii.
  6. Za tydzień w niedzielę 7 stycznia uroczystość Chrztu Pańskiego. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie wody i odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. O godz. 10.30 będzie celebrowana Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla wszystkich dzieci.
  7. Kolęda – wizyta duszpasterska. Rozpoczęliśmy kolędy czyli wizyty duszpasterskie i wspólną modlitwę w naszych domach. Odwiedziny będą przebiegały w sposób tradycyjny. W związku z tym przez cały styczeń zmianie ulegną godziny niektórych wieczornych Mszy Świętych. Msze św. w poniedziałki, wtorki i czwartki będą sprawowane o godz. 15:00. Msze św. w środy, piątki i soboty z uwagi na cotygodniowe nabożeństwa i pracę biura parafialnego o godz. 18:30. Prosimy NOWYCH parafian, aby zgłosili w zakrystii lub kancelarii chęć przyjęcia kapłana w swoim domu. Parafian, którzy nie będą mogli przyjąć kolędy w podanym terminie, odwiedzimy w wyznaczonych dniach kolędy dodatkowej – na końcu czasu kolędowania. Plan całej kolędy naszej parafii jest już dostępny tutaj.
  8. W piątek w „Trzech Króli” spotkanie opłatkowe Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 18:00. Zapraszamy wszystkich Pielgrzymów i Przyjaciół Gdyńskiej Pielgrzymki.
  9. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Agnieszka Kozieł, l. 88 z ul. Chwaszczyńskiej 43; † śp. Jan Lalkowski, l. 96 z ul. Iwaszkiewicza 5; † śp. Aleksandra Zawistowska, l. 70 z ul. Tuwima 4. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin i zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  10. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.