Ogłoszenia parafialne 24.12.2023 (04. niedziela Adwentu – Wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego)

 1. Dzisiaj niedziela Wigilia Bożego Narodzenia:
  1. Msze święte niedzielne do południa bez zmian, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 14.00 i 18.00.
  2. Msza św. Wigilijna dzisiaj o godz. 16:00 dla rodzin z dziećmi i dla osób starszych.
  3. Spowiedź święta, dzisiaj podczas każdej Mszy św.
  4. Msza Pasterska o północy, na którą zapraszamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki w Matemblewie.
  5. Prosimy też i gorąco namawiamy, aby w Wigilię zgodnie z tradycją, zachować post od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Niech Wieczerza Wigilijna złączy całe RODZINY, a nieobecni poczują się otoczeni miłością i przyjaźnią.
 2. W poniedziałek uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 3. We wtorek 26 grudnia, tradycyjnie drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte w zwykłym porządku niedzielnym. Będziemy zbierać ofiary do puszek na KUL oraz inne katolickie uczelnie w naszym kraju.
 4. Przez Święta i Oktawę Bożego Narodzenia zapraszamy do nawiedzenia Żłóbka Betlejemskiego w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do modlitwy przy Żłóbku.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim wiernym którzy pomagali nam w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia. Panom którzy ustawiali choinki, Paniom za ich strojenie, osobom które przygotowały kartki świąteczne dla chorych, wszystkim za złożone dla potrzebujących dary świąteczne, naszym Siostrom Szensztackim. Wielkie Bóg zapłać!
 6. W niedzielę 31 grudnia Sylwester – ostatni dzień Roku Pańskiego 2022. Do godziny 12.00 Msze św. według porządku niedzielnego. Od godz. 13:00 Adoracja NS i możliwość spowiedzi św. O godz. 14.00 zapraszamy wszystkich wiernych na dziękczynną Mszę Świętą. Po niej nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przed którym będziemy dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i przepraszali za wszystkie grzechy mijającego roku. Odmówimy też Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewamy uroczyste „Te Deum”. Tego dnia nie będzie już żadnej innej Mszy św.
 7. 1 stycznia mija 40 rocznica (1.I.1984) erygowania naszej parafii przez ks. bp. Mariana Przykuckiego. W modlitwach szczególnie pamiętamy o ks. Biskupie i o pierwszym proboszczu ks. kan. Tadeuszu Gawrońskim.
 8. Kolęda – wizyta duszpasterska. Wizytę duszpasterską i wspólną modlitwę w naszych domach rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia. Odwiedziny będą przebiegały w sposób tradycyjny. Prosimy NOWYCH parafian, aby zgłosili w zakrystii lub kancelarii chęć przyjęcia kapłana w swoim domu.  Parafian, którzy nie będą mogli przyjąć kolędy w podanym terminie, odwiedzimy w wyznaczonych dniach kolędy dodatkowej – na końcu czasu kolędowania. Wszystkie informacje kolędowe znajdują się tutaj.
 9. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Leonarda Pawłowska, l. 89 z ul. Zapolskiej. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin i zmarłych za których nikt się nie modli  –  wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.