Ogłoszenia parafialne 10.12.2023 (02. niedziela Adwentu)

 1. Opłatek wigilijny można otrzymać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Świece Caritasu rozprowadzamy małe po 10 zł, duże po 20 zł.
 2. Wszystkich wiernych zapraszamy na Roraty, czyli Mszę ku czci Matki Bożej w Adwencie. Roraty będziemy odprawiać codziennie o godz. 6.30. tylko w sobotę o 7:00. Codziennie po Mszy św. gorące kakao dla dzieci. Najmłodszych prosimy o przynoszenie serduszek z papieru z wypisanym imieniem i dobrymi uczynkami – będzie można wylosować figurkę Matki Bożej Niepokalanej.
 3. W sobotę o godz. 18:00 Nieszpory z III Niedzieli Adwentu wraz z nabożeństwem Lucenarium – tj. zapalenie drugiej świecy adwentowej. Zapraszamy na to nabożeństwo do naszego kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 4. W tym tygodniu włączyliśmy ogrzewanie. Dlatego póki nie mamy wybudowanych przedsionków przy wejściach do kościoła, w niedzielę i na roraty będziemy wchodzili zawsze bocznymi drzwiami. I zawsze prosimy pamiętać o zamykaniu drzwi.
 5. W tym tygodniu wspominamy: środa – św. Łucji, dziewicy i męczennicy; czwartek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 6. Rozpoczęliśmy zbiórkę żywności, słodyczy i środków sanitarnych dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy także o informacje o osobach które są w potrzebie. Kosz na te dary miłości bliźniego na święta, jest ustawiony pod obrazem Jezusa Miłosiernego.
 7. Dzisiaj, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przeprowadzamy zbiórkę do puszek na ten właśnie cel.
 8. Za tydzień w niedzielę 17 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert muzyki adwentowej w wykonaniu znanego już u nas zespołu Nuove Voci w którym śpiewa Pan Mateusz nasz organista.
 9. Czasopisma: Przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (10 zł), a w nim polecamy rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła który można też znaleźć na stronie internetowej parafii.
 10. Pomódlmy się za: † śp. Józefa Cibor l.86, ul. Iwaszkiewicza 4, † śp. Marię Ponczek l. 73, z ul. Konopnickiej 4, jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00; † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w ziemi Świętej. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 11. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.