Ogłoszenia parafialne 03.12.2023 (01. niedziela Adwentu)

 1. Dzisiaj w niedzielę obchodzimy:
  1. Pierwszy dzień Adwentu i nowego roku liturgicznego, który w całym Kościele będzie przebiegał pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Adwent jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie jest okresem, który kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.
  2. Dzisiaj też święcimy opłatki na stół wigilijny i błogosławimy wigilijne świece Caritasu. W ten sposób rozpoczynamy „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Poświęcone opłatki wigilijne i pobłogosławione świece są znakiem łączności człowieka wierzącego z Kościołem Świętym, ze swoimi bliskimi oraz wszystkimi bliźnimi.
  3. W tym roku tak jak w roku ubiegłym opłatek wigilijny można otrzymać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Osoby które zechciałyby roznosić opłatek na swojej ulicy lub w swoim bloku czy klatce proszone są o kontakt z ks. proboszczem. Świece Caritasu rozprowadzamy małe po 10 zł, duże po 20 zł.
 2. Dzisiaj Pierwszą Niedzielę Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. różaniec o wiarę i nawrócenie dla dzieci i młodzieży. Można przed różańcem złożyć karteczkę z imieniem, z imionami dzieci za które chcemy się modlić.
 3. Wszystkich wiernych od jutra zapraszamy na Roraty, czyli Mszę ku czci Matki Bożej w Adwencie. Roraty będziemy odprawiać codziennie o godz. 6.30. tylko w sobotę o 7:00. Codziennie po Mszy św. gorące kakao dla dzieci. Prosimy rodziców i dziadków o pomoc dzieciom w przygotowanie lampionów. Najmłodszych prosimy też o przynoszenie serduszek z papieru z wypisanym imieniem, nazwiskiem i dobrymi uczynkami – będzie bowiem można wylosować figurkę Matki Bożej Niepokalanej. W tym roku rozważania roratnie będą zatytułowane „W drodze ze św. Wojciechem…” czyli będziemy wspólnie poznawać patrona naszej diecezji. Dzieci otrzymają też plansze na którą każdego dnia będą przyklejały naklejki z historią z życia św. Wojciecha. A po roratach jeszcze przed szkołą zapraszamy wszystkie dzieci na gorące kako lub mleko.
 4. Wraz z rozpoczęciem Adwentu zmienia się rozkład Mszy świętych. W dni powszednie od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.
 5. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu którą rozpoczynamy różańcem. We wtorek zapraszamy na Adorację i rózaniec wieczorem, po Mszy św. do 21:00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek Miesiąca. Całodobowa Adoracja i Msza święta w intencji naszej diecezji – Biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych, naszego Seminarium Duchownego w Oliwie oraz w intencji wszystkich katechetów. Szczególnie będziemy się modlili w intencji nowych i świętych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. O 18:00 nabożeństwo pierwszo czwartkowe. Adoracja rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30, a zakończy przed Roratami w piątek o 6:25. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Adoracyjna.
 7. W piątek o 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. za zmarłych.
 8. O 17:00 w sobotę Adoracja Najświętszego sakramentu z możliwością spowiedzi oraz z wspólnym różańcem. O godz. 18:00 Nieszpory z II Niedzieli Adwentu wraz z nabożeństwem Lucenarium – tj. zapalenie drugiej świecy adwentowej. Zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo do naszego kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 9. Również w sobotę z Rumi wystartują biegacze do Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Intencją biegaczy jest obrona życia nienarodzonych. W naszym kościele około godz. 10.00 przewidziany jest krótki postój i modlitwa osób biorących udział w tym biegu.
  W tym tygodniu włączyliśmy ogrzewanie. Dlatego jak sugerują specjaliści od termiki grzewczej, póki nie mamy wybudowanych przedsionków przy wejściach do kościoła, w niedzielę i na roraty będziemy wchodzili zawsze bocznymi drzwiami, a w dzień powszedni po roratach prosimy wchodzić tylko drzwiami od strony plebani. I zawsze prosimy pamiętać o zamykaniu drzwi.
 10. W tym tygodniu wspominamy: środa – św. Mikołaja, biskupa; piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, z tej okazji dodatkowa Msza św. godz. 11.00, a potem adoracja w Godzinie Łaski.
 11. Od jutra jak każdego roku rozpoczynamy zbiórkę żywności, słodyczy i środków sanitarnych dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy, aby taka żywność i środki czystości miały dłuższy okres przydatności – najlepiej kilka miesięcy. Prosimy także o informacje o osobach które są w potrzebie. Kosz na te dary miłości bliźniego na święta, będzie ustawiony pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani są w pomoc charytatywną.
 12. Można jeszcze zgłaszać Wypominki Roczne za zmarłych na czerwonych kartkach. Począwszy od przyszłej niedzieli Wypominki Roczne będziemy zawsze odmawiali 15 minut(!) przed Sumą parafialną. W tym roku złożono zdecydowanie więcej Wypominek Rocznych i nie będziemy w stanie pomodlić się za te dusze w ciągu tylko 10 minut.
 13. W II Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – w krajach byłego Związku Radzieckiego. Za tydzień zbiórka do puszek na ten właśnie cel.
 14. Za dwa tygodnie w niedzielę 17 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert muzyki adwentowej w wykonaniu znanego już u nas zespołu Nuove Voci w którym śpiewa Pan Mateusz nasz organista.
 15. Zwolniło się kilka intencji mszalnych w grudniu. Można więc jeszcze w tym roku zamówić Mszę św.
 16. Czasopisma: Przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” a w nim o powrocie na Boże drogi czyli o nawróceniu w Adwencie (10 zł). „Gość Niedzielny Historia (12 zł) a w nim skąd wiemy ze Jezus istniał naprawdę, o inkwizycji, kto zabił ks. Franciszka Blachnickiego. Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła który można też znaleźć na stronie internetowej parafii.
 17. Pomódlmy się za: † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w ziemi Świętej, wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 18. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.