Ogłoszenia parafialne 26.11.2023 (34. niedziela zwykła – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata)

 1. Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to także święto patronalne naszej parafialnej Akcji Katolickiej i Seminarium Duchownego w Oliwie.
 2. Za tydzień, I niedziela adwentu, rozpocznie się czas przygotowania do Narodzenia Pańskiego.
 3. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: 38 jubileusz małżeństwa obchodzą państwo Grażyna i Wojciech Lesieccy. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  1. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00 i 8:00 oraz po południu od 17:00. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. Od 18:00 w piątek spowiedź dla dorosłych.
  2. W Pierwszą Sobotę Miesiąca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi ludzi. Po różańcu odnowimy zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce parafialnej na plebani.
 5. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 6. W środę pod datą 22 listopada, wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego składamy więc Panu organiście Mateuszowi. Pozdrawiamy też naszego emerytowanego organistę Pana Wiktora zapewniając o modlitwie i pamięci. I dziękujemy wszystkim w naszej parafii którzy troszczą się o śpiew kościelny.
 7. Czasopisma: przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny, List do Pani, Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Klub biegaczy „Prawo do życia” zaprasza do udziału w pielgrzymce „Biegiem do Matki Bożej Matemblewskiej”. Pielgrzymka odbędzie się 9 grudnia. Zapisy do 3 grudnia. Kontakt na ulotce.
 9. Parafia Matki Bożej Bolesnej w Orłowie zaprasza na VII Orłowskie Wieczerniki Modlitwy, które rozpoczną się w niedzielę 27 listopada. Poprowadzi je będzie ks. Aleksander Żarnasiek, marianin, kustosz sanktuarium błogosławionych męczenników z Rosicy na Białorusi i duszpasterz więzienny.
 10. W tygodniu wspominamy: czwartek – św. Andrzeja Apostoła, święto.
 11. Czasopisma: przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (10 zł), Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Pomódlmy się za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna, a także w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!