Ogłoszenia parafialne 19.11.2023 (33. niedziela zwykła)

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy:
  1. VI Światowy Dzień Ubogich.
  2. w naszej parafii witamy kleryka V roku Seminarium Duchownego w Oliwie Szymona Reinke. Przy okazji jego wizyty złożymy dzisiaj ofiary na GSD.
  3. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na zapłacenie inwestycji w naszym kościele.
  4. po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla wszystkich, którym bliska jest idea Duchowych Niewolników Maryi. Na wspólną Adorację i konferencję formacyjną zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych którzy dopiero chcieliby się przygotować do wejścia na drogę całkowitego oddania się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Odmówimy tez różaniec za tych którzy już odeszli do Pana, a byli na drodze całkowitego oddania się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję.
 2. Przez miesiąc listopad codziennie o godz. 17.45, odmawiamy wypominki za zmarłych połączone w różańcem. Codziennie odczytamy część imion i nazwisk zmarłych.
 3. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę o 17:45 Nowenna do MBNP następnie różaniec z wypominkami.
 5. W piątek o 17:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie różaniec z wypominkami.
 6. Piątkowy post, czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych, prosimy aby ofiarować Bogu z prośbą o pokój na Ukrainie, w Ziemi Świętej i wszędzie tam gdzie jest wojna.
 7. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to także święto patronalne naszej parafialnej Akcji Katolickiej i Seminarium Duchownego w Oliwie.
 8. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. To szczególna forma modlitwy, gdy polecamy Panu Bogu konkretne osoby, które poprzedziły nas w drodze do nieba. To też wyraz naszej wdzięczności wobec tych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych, za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.
 9. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: dzisiaj 56 rocznicę małżeństwa obchodzą Państwo Janina i Jan Purtak. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
 10. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; wtorek – Ofiarowanie NMP – Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego; środa – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę; piątek – św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy; sobota – św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę, patronkę kolejarzy.
 11. W środę pod datą 22 listopada, wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego składamy więc Panu organiście Mateuszowi. Pozdrawiamy też naszego emerytowanego organistę Pana Wiktora zapewniając o modlitwie i pamięci. I dziękujemy wszystkim w naszej parafii którzy troszczą się o śpiew kościelny.
 12. Czasopisma: przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny, List do Pani, Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Parafia Matki Bożej Bolesnej w Orłowie zaprasza na VII Orłowskie Wieczerniki Modlitwy, które rozpoczną się w niedzielę 27 listopada. Poprowadzi je będzie ks. Aleksander Żarnasiek, marianin, kustosz sanktuarium błogosławionych męczenników z Rosicy na Białorusi i duszpasterz więzienny.
 14. W tym tygodniu odeszła do Pana: ① † śp. Maria Pawkuć l. 90 zam. ul. Makuszyńskiego 5; ② † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna; ③ za † naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.