Ogłoszenia parafialne 12.11.2023 (32. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym zbieramy dzisiaj ofiary do puszek.
 2. Przez miesiąc listopad codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po wieczornej Mszy św. odmawiamy wypominki za zmarłych połączone w różańcem. Codziennie odczytamy część imion i nazwisk zmarłych.
 3. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację po Mszy św. wieczornej.
 4. Jutro w poniedziałek w godzinach 18-19, w salce na plebanii uruchamiamy w naszej parafii dyżur pomocy w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Jeżeli ktoś potrzebuje rozmowy lub pomocy w jakiejś sprawie – rodzinnej, prawnej, w relacjach personalnych – spróbujemy razem poszukać odpowiedniego rozwiązania.
 5. W środę o 17:45 Nowenna do MBNP następnie różaniec z wypominkami.
 6. W tym tygodniu przypada 7 rocznica śmierci śp. ks. kan. Stanisława Karwowskiego który w latach 2007-2016 jako rezydent posługiwał w naszej parafii. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w jego intencji będą sprawowane w piątek o godz. 18:00.
 7. W czwartek Adoracja NS od godz. 15:00. To III czwartek m-ca, więc modlimy się za księży i siostry pracujące przy naszym kościele oraz za powołanych z naszej parafii i o nowe powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii.
 8. W piątek o 17:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie różaniec z wypominkami.
 9. Piątkowy post, czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych, prosimy aby ofiarować Bogu w intencji naszej Ojczyzny.
 10. W sobotę 18 listopada o godz. 10.00 Msza św. o uzdrowienie na duszy i na ciele z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Na koniec będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Można jeszcze na tą Mszę św. zamawiać swoje intencje.
 11. Za tydzień w III niedzielę m-ca zbiórka do puszek na zapłacenie inwestycji w naszej świątyni.
 12. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla wszystkich, którym bliska jest idea Duchowych Niewolników Maryi. Na wspólną Adorację i konferencję formacyjną zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych którzy dopiero chcieliby się przygotować do wejścia na drogę całkowitego oddania się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.
 13. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. To szczególna forma modlitwy, gdy polecamy Panu Bogu konkretne osoby, które poprzedziły nas w drodze do nieba. To też wyraz naszej wdzięczności wobec tych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych, za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.
 14. Panu Mateuszowi naszemu organiście i zespołowi Nuove Voci w którym śpiewa składamy gratulacje w związku ze zdobyciem w Zgierzu na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Motus in sacris” zdobycia nagrody Złote Pasmo za zajęcie I miejsca oraz dwóch nagród specjalnych.
 15. Można zamawiać już Msze św. na przyszły rok 2023.
 16. Zmarli śp. Edmund Sepp l. 40 ul. Iwaszkiewicza 9 (msza pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek o godz. 11.00). Pomódlmy się też za † śp. zabitych, pomordowanych i zaginionych w Ziemi Świętej, Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna, za naszych bliskich zmarłych, za budowniczych i fundatorów tej świątyni – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 17. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.