Ogłoszenia parafialne 01.10.2023 (26. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie na różaniec o 18:00 a w niedzielę zaraz po wieczornej Mszy św. ok. 18:50. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i piątki o 17:00.
 2. Informujemy, że dzisiejszej niedzieli nie ma już Mszy św. o godz. 20.00. Od dzisiaj w niedzielę powraca Msza św. o godz. 14.00.
 3. Dzisiaj Pierwsza Niedziela m-ca. Różaniec o nawrócenie i wiarę dla dzieci o 19:00.
 4. W tygodniu o 17:00 w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00, z okazją do spowiedzi od 19.30.
 5. W środę o 18:00 Nowenna do MBNP.
 6. Piątkowy post – wstrzemięźliwość od mięsa i różne swoje umartwienia ofiarujmy w intencji dzieci i młodzieży o wiarę i nawrócenie.
 7. W piątek po wieczornej Mszy św. do sali św. JPII ks. proboszcz zaprasza na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 8. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  1. Pierwszy Czwartek miesiąca, całodobowa Adoracja i Msza święta w intencji naszej diecezji – Biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych, oraz naszego Seminarium Duchownego w Oliwie. Szczególnie będziemy się modlili w intencji nowych i świętych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. O 17:45 nabożeństwo pierwszo czwartkowe.
   Adoracja całodobowa rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30, a zakończy w piątek o 6:55. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Adoracyjna.
  2. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00, 8:00 oraz po południu od 17:00 z Komunią św. o 17:30. O godz. 17:45 nabożeństwo pierwszopiątkowe do NSPJ z modlitwą za tych co odeszli od wiary i Kościoła o nawrócenie i spowiedź dla młodzieży i dorosłych. Odmówimy też Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji dusz polecanych zmarłych.
   Odwiedzimy chorych z okazji Pierwszego Piątku.
  3. W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 8:00 Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca, modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy ludzi oraz zawierzenie parafii i kościoła NSM. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty w salce bł. kard. Wyszyńskiego na plebani.
  4. Odwiedzimy chorych z okazji Pierwszej Soboty.
 9. 38 Gdyńska Drużyna Harcerek ZORZA zaprasza dziewczyny które są w klasach 4-6 do wstąpienia do drużyny. Informacje o zbiórkach są na ulotkach, które znajdują się na stoliku z gazetami.
 10. W następną niedzielę Gdyńskie Hospicjum będzie rozprowadzać kalendarze na przyszły rok.
 11. Również w niedzielę prezentować się będzie Wspólnota Sychar – wspólnota trudnych małżeństw.
 12. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – świętych Aniołów Stróżów; środa – św. Franciszka z Asyżu; czwartek – św. siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy; sobota – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 13. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: Dzisiaj Jubileusz 55-lecia małżeństwa obchodzą pp. Irena i Henryk. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Królowej Rodzin.
 14. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 15. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku obok zegara. A w nim o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, ze parafia ma przyszłość. Dostępny jest też „Gość Extra” (14 zł) w którym o znaczeniu objawień w Kościele, o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej, fenomenach Madjugorja i Jasnej Góry.
 16. W tym tygodniu odeszli do Pana: ① † śp. Jerzy Berus l. 85, zam. ul. Jana Brzechwy 9; ② † śp. Wiesław Fornalik l. 76, zam. ul. Juliana Tuwima 4. Pomódlmy się też za † śp. zabitych na Ukrainie oraz naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 17. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia!