Ogłoszenia parafialne 17.09.2023 (24. niedziela zwykła)

 1. Dziś przypada Dzień Golgoty Wchodu – 84 rocz. agresji sowieckiej na Polskę w 1939 r. Jest to także Światowy dzień Sybiraka.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela m-ca. Po Mszach św. zbiórka do puszek na inwestycje w naszym kościele.
 3. W czwartek w święto Matki Bożej Bolesnej nasz parafianin brat zakonny Stanisław Krause, Pocieszyciel który posługuje w parafii i w klasztorze we Włocławku obchodził swoje 23 lecie ślubów zakonnych. Bratu Stanisławowi składamy najlepsze życzenia, a wczoraj o godz. 10:00 została odprawiona Msza św. dziękczynna w jego intencji.
 4. W poniedziałek 25 września odbędzie się spotkanie wszystkich wolontariuszy z Diakonii Pomocy o godz. 19.15 w salce na plebanii. Bardzo prosimy nowe osoby o dołączenie do tej grupy, która niesie pomoc w małych sprawach i według swoich możliwości. Tu realizujemy duchowość miłosierdzia na terenie naszej parafii.
 5. Uczniom klas I szkół średnich przypominamy, iż do końca września trwają zapisy kandydatów do bierzmowania. Zapisy – w zakrystii, biurze parafialnym lub bezpośrednio u ks. Piotra. Kandydaci – wyłącznie z naszej parafii – zgłaszają się tylko osobiście (nie wyręczają się rodzicami oraz dziadkami). Warunkiem przystąpienia do sakramentu bierzmowania jest uczestnictwo w życiu sakramentalnym parafii, obecność na lekcjach religii oraz posiadanie INDEKSU KATECHIZACJI (do nabycia w parafii zamieszkania).
 6. W czwartek, 21 września, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
 7. Ogłaszamy zapisy na film o Błogosławionej rodzinie Ulmów, na poniedziałek 25 września, na godz. 13.30 w Gdyńskim Centrum Filmowym. Bilety grupowe w cenie 16 zł. Zapisy w zakrystii i Biurze Parafialnym.
 8. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 9. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – święto, św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski; środa – św. męczenników wietnamskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy; czwartek – święto, św. Mateusza, Apostoła i Męczennika; sobota – św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana i zakonnika.
 10. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: za tydzień Srebrny Jubileusz 25-lecia małżeństwa obchodzą pp. Katarzyna i Marek Janik. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Królowej Rodzin.
 11. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać.
 12. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku obok zegara.
 13. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz inne uczelnie katolickie w Polsce.
 14. Pomódlmy się za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie oraz naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.