Ogłoszenia parafialne 27.08.2023 (21. niedziela zwykła)

 1. W najbliższą sobotę 2 września wyruszy Piesza Pielgrzymka z Gdyni do Swarzewa do Królowej Polskiego Morza. Jak każdego roku Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.00 w kościele Ducha Świętego na Obłużu. Przybycie do Swarzewa ok. godz. 16.30. Bilet powrotny na autobus można nabyć w czasie pielgrzymki
 2. Kończą się wakacje i w związku z tym do grafiku Mszy św. od 1 września w dzień powszedni powraca Msza św. o godz. 8:00 rano a w przyszłą niedzielę Suma parafialna o godz. 12:00.
 3. Do końca sierpnia biuro parafialne w poniedziałki NIECZYNNE.
 4. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  1. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00 i 8:00 oraz po południu od 16:30. Po spowiedzi o 17:00 Komunia Święta o godz. 17:00
  2. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. Dzieci które już to czynią prosimy, aby przyszły do spowiedzi ze swoimi książeczkami do zbierania podpisów, a dzieci które jeszcze ich nie mają, aby osobiście odebrały je dzisiaj w zakrystii lub w piątek przy spowiedzi św.
  3. Od godz. 18:00 spowiedź dla dorosłych.
  4. W Pierwszą Sobotę Miesiąca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca oraz różaniec wynagradzający za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Odnowimy też zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca.
  5. W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę m-ca kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną.
  6. W pierwszą Niedzielę Miesiąca o 19:00 zapraszamy na różaniec w intencji uproszenia wiary i nawrócenia dla dzieci i wnuków.
 6. Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego w przyszły poniedziałek 4 września o godz. 17:00. Na tą Mszę św. zapraszamy do ołtarza w szczególny sposób wszystkich ministrantów i lektorów.
 7. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora kościoła; wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela; czwartek – 43 rocz. powstania „Solidarności” oraz zakończenia strajku w Gdańsku i podpisania Umów Sierpniowych; piątek – 84 Rocznica wybuchu II wojny światowej, obchodzimy Dzień Poległych w obronie Ojczyzny oraz Dzień Weterana, modlimy się o pokój na świecie a zwłaszcza o pokój, zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie. Uroczystości na Westerplatte i Msza św. pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej; sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 8. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: dzisiaj Złoty Jubileusz 50-lecie małżeństwa obchodzą pp. Teresa i Michał Pindaczek; dzisiaj Perłowy Jubileusz 30-lecie małżeństwa obchodzą pp. Dorota i Dariusz Podlascy; za tydzień Rubinowy Jubileusz 40-lecie małżeństwa obchodzą pp. Izabela i Adam. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
 9. Jutro dzień imienin naszej s. Augustyny której już dzisiaj życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Msza św. w intencji siostry o godz. 18:30.
 10. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 11. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku obok zegara a w nim o kończącym się miesiącu trzeźwości i o uzależnionych od alkoholu, o cudownym obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej, o naszych pieszych Pielgrzymkach na Jasną Górę z Gdyni, Gdańska i Helu; jest tez Mały Gość Niedzielny a w nim o bohaterskiej rodzinie Ulmów – Samarytanie z Markowej którzy 10 września zostaną wyniesieni na ołtarze.
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana: ① † śp. Jan Rybka l. 81, zam. ul. Nałkowskiej 38; ②† śp. Zbigniew Górka l. 68, zam. ul. Iwaszkiewicza 2. Pomódlmy się też za: ③† śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna; oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!