Poświęcenie pojazdów – 25 i 30.07.2023

We wtorek 25 lipca 2023 r. po Mszach Świętych o godz. 07:00 i 18:30 z okazji przypadającego tego dnia liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych (również patron naszego ks. proboszcza) – na parkingach przed kościołem będziemy święcili wszelkie pojazdy – samochody, motory i rowery.

W związku z faktem, iż jest to dzień pracy i nie każdy może być na Mszy Świętej, pojazdy poświęcimy także w niedzielę 30 lipca 2022 r. po Mszach Świętych o godz. 09:00 i 10:30– a także, na indywidualne prośby, po pozostałych Mszach Świętych.

Zachęcamy zarówno Parafian, jak i Gości, do przybycia ze swoimi pojazdami, aby dobrze i bezpiecznie nam służyły, dowożąc nas zawsze do celu.

Zebrane ofiary w czasie poświęcenia przekażemy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

Modlitwa do św. Krzysztofa

Boże, daj pewną rękę i bystre oko,
abym na drogach nikomu
nie wyrządził krzywdy.
Nie pozwól dawco życia,
abym stał się przyczyną
śmierci lub kalectwa,
a także zachowaj mnie
od nieszczęścia i wypadku.

Amen.