Ogłoszenia parafialne 09.07.2023 (14. niedziela zwykła)

 1. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu:
  1. w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12:00 i 14:00 a w dzień powszedni o 8:00.
  2. jest za to dodatkowa Msza św. w niedzielę o 20:00.
  3. w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 2. We wtorek 11 VII przypada święto państwowe: „Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej” – poświęcony pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej, ustanowione na mocy uchwały Sejmu z dnia 22 lipca 2016 roku. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
 3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
 4. W czwartek 13 lipca Dzień Fatimski, kiedy wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej uroczysta procesji z figurką Fatimską wokół kościoła w czasie której odmówimy różaniec. W miarę możliwości prosimy wziąć ze sobą świece. Prosimy też o panów do niesienia figurki Matki Bożej. Modlitwę różańcową poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
 5. W tym tygodniu III sobota m-ca. O godz. 10:00 Msza św. o uzdrowienie na duszy i na ciele przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II dla chorych, cierpiących i samotnych a także dla tych którzy się nimi opiekują. Można też wtedy otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych. Na tą Mszę św. przyjmujemy jeszcze intencje.
 6. W tym tygodniu Jubileusze i Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: w przyszłą niedzielę rubinowy jubileusz czyli 40 rocznicę małżeństwa będą obchodzili – Państwo Ewa i Bogdan Chwiałkowscy.
 7. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca – po Mszach świętych zbiórka do puszek na inwestycje w naszym kościele – tj. na zapłacenie nowych wyświetlaczy tekstów.
 8. Wolne intencje mszalne są jeszcze na niektóre Msze św. po 25 lipca. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.
 9. Każdego dnia o 17:00 różaniec w intencji pokoju i Adoracja NS. We wtorek Adoracja i różaniec po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 10. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Benedykta, patrona Europy; w środę – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek – śś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; Dzień Fatimski; w sobotę – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
 11. Na stoliku przy zegarze leży Karta Zgłoszeniowa dla rodziców dzieci które zaraz po wakacjach rozpoczną katechezę sakramentalną przygotowującą do uroczystej I Komunii Świętej 12 maja 2024 r. w naszym kościele. Prosimy rodziców tych dzieci o wypełnienie jej i oddanie w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej co będzie oznaczało, że dziecko zostało zapisane na katechezę komunijną.
 12. Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.
 13. Od jutra do skarbony przy krzyżu Gdyńskiej Pielgrzymki można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi 38 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Najlepiej niegazowaną. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Dziękujemy tym którzy już włączyli się w tą akcję. Pomoc można również przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 15 zł za każdy dzień pielgrzymowani.
 14. W czasie wakacji nie będzie biuletynu parafialnego. Polecamy natomiast nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł) a w nim o nowej książce o ks. Jerzym Popiełuszce „Zawsze głosiłem prawdę” która publikuje po raz pierwszy nieznane do tej pory wypowiedzi błogosławionego księdza, o rzezi wołyńskiej, o zamordowanej rodzinie Ulmów która ukrywała Żydów w czasie wojny.
 15. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Bóg zapłać.
 16. W sobotę 15 lipca parafia pw. Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowie organizuje kolejny raz Pielgrzymkę Rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. W programie pielgrzymki Msza Święta w sanktuarium i grill. Spotkanie organizacyjne i zapisy odbędą się w środę 12 lipca 2023 r. o godz. 18:45 w salce katechetycznej przy kościele Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowie. Informacje na temat pielgrzymki znaleźć będzie można na plakacie w gablocie, także na stronie internetowej parafii https://www.parafia.gdynia.pl/, oraz na jej profilu na Facebooku.
 17. W ostatnim czasie odeszli do Pana: ① † śp. Maria Kołakowska l. 64, zam. ul. Makuszyńskiego 11. Pomódlmy się też za: † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 18. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.