Ogłoszenia parafialne 25.06.2023 (12. niedziela zwykła)

 1. Za nami Odpust naszej parafii ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Festyn Rodzinny udało się zorganizować dzięki pomocy Rady Dzielnicy i wielu bardzo zaangażowanych osób. To było prawdziwe święto naszej parafii jako wspólnoty. Bardzo dziękujemy za każdą okazaną pomoc i obecność wszystkim wiernym z parafii i z poza oraz wszystkim Gościom.
 2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na inwestycję w naszym kościele. Obecnie trwa montaż i próby sprawności i efektywności dwóch nowych wyświetlaczy tekstów z pieśniami i modlitwami które pojawiły się w naszej świątyni.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy starszych ministrantów i lektorów. Chętnych panów do służby przy ołtarzu serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. ks. proboszcz zaprasza na spotkanie Radę Duszpasterską naszej parafii do Sali św. Jana Pawła.
 5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 wraz z Litanią do Serca Pana Jezusa.
 6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 8:00 Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca, modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy ludzi oraz zawierzenie parafii i kościoła NSM. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty w salce bł. kard. Wyszyńskiego na plebani.
 7. Każdego dnia o 17:00 różaniec w intencji pokoju i Adoracja NS. We wtorek Adoracja i różaniec po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 8. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Serca Jezusowego w czasie którego modlimy się o pokój wszędzie tam gdzie jest wojna codziennie o 18:00.
 9. W najbliższym tygodniu w piątek i sobotę kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 10. 26 lipca w środę wyruszy z Gdyni 38 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do tronu Matki Bożej Królowej Polski. W związku z tym w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu z prośbą do Boga aby błogosławił temu dziełu. O północy odprawimy Mszę św. Zawierzenia na którą wszystkich wiernych zapraszamy a zwłaszcza nasze Grupy Adoracyjne.
 11. Rozpoczęły się wakacje. W tym tygodniu w środę dziękowaliśmy na Mszy św. za miniony rok szkolny. Bóg niech błogosławi uczniom, katechetom, nauczycielom, wychowawcą i dyrekcjom w ich pracy w kształtowaniu i kształceniu młodego pokolenia. Wszystkim życzymy błogosławieństwa i radości na czas wakacji.
 12. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Nieustającej pomocy; w środę – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w czwartek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 13. Podajemy do wiadomości, że począwszy od przyszłej niedzieli w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Suma Parafialna będzie sprawowana o godz. 10:30. Pozostałe zmiany w okresie wakacyjnym będą takie same jak każdego roku – czyli nie ma Mszy św. o godz. 14:00 jest za to o 20:00; a od poniedziałku 3 lipca w dzień powszedni nie ma Mszy św. o 8:00. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 14. Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.
 15. Na stoliku przy zegarze leży Karta Zgłoszeniowa dla rodziców dzieci które zaraz po wakacjach rozpoczną katechezę sakramentalną przygotowującą do uroczystej I Komunii Świętej 12 maja 2024 r. w naszym kościele. Prosimy rodziców tych dzieci o wypełnienie jej i oddanie w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej co będzie oznaczało, że dziecko zostało zapisane na katechezę komunijną.
 16. Młodym mężczyznom, którzy pragną podjąć drogę kapłaństwa przypominany, że trwa rekrutacja do naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej seminarium.
 17. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy też nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł) a w nim o Bogu Ojcu w Dniu Ojca, o protestach po śmierci kobiety oczekującej dziecka w szpitalu w Nowym Targu oraz o zakazie zmiany płci przez dzieci w Teksasie.
 18. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii.
 19. W ostatnim czasie odeszli do Pana: ① † śp. ks. Tomasz Borowski SAC (Pallotyn) z Gdańska l. 54, w kapłaństwie 28, kapelan szpitala, rekolekcjonista, misjonarz; ② † śp. Barbara Treder l. 77 zam. ul. Chwaszczyńska 24. Pomódlmy się też za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna, oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 20. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i spokojnego wypoczynku.