Ogłoszenia parafialne 28.05.2023 (uroczystość Zesłania Ducha Świętego)

 1. Komunikat o wprowadzeniu w naszej archidiecezji posługi diakona stałego.
 2. Dzisiaj w Kościele powszechnym Zielone Świątki czyli uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to liturgiczne zakończenie okresu wielkanocnego. Przy spełnieniu zwykłych warunków za pobożne odśpiewanie O Stworzycielu Duchu, przyjdź możemy uzyskać dziś odpust zupełny.
 3. Zapraszamy na Koncert muzyki organowej i wokalnej o tematyce maryjnej w wykonaniu zespołu Nuove Voci. Koncert dzisiaj 28 maja o godz. 18.45 po Mszy św. wieczornej. Dobrowolnie będzie można wesprzeć rozwój zespołu.
 4. Nabożeństwa majowe do środy włącznie. Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusa, w dzień powszedni o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:30. Codziennie o godz. 17.00 Adoracja NS którą rozpoczynamy różańcem. We wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 5. W naszej parafii trwają Rekolekcje Zawierzenia, przygotowujące do parafialnego odpustu. Rekolekcje prowadzone są według Traktatu św. Ludwika de Montforta. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie się Maryi nastąpi 18 czerwca w dniu naszego parafialnego Odpustu na Sumie o godz. 12:00. W zakrystii Podręcznik do rekolekcji i Traktat św. Ludwika. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy nowe osoby oraz te, które będą odnawiać swój Akt Oddania. Dzisiejsze spotkanie wyjątkowo o godz. 17.00 ze względu na wieczorny koncert pieśni maryjnych.
 6. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii spotkanie robocze przed Odpustem Parafialnym. Zapraszamy osoby które mogą się zaangażować w przygotowania. Natomiast panie bardzo prosimy o upieczenie ciast na festyn parafialny. W zakrystii jest już lista na którą można wpisać swoją deklarację. Prosimy o podanie swojego kontaktu i rodzaju ciasta jakie możemy upiec.
 7. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – święto, Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, II dzień Zielonych Świąt; w środę – święto, Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny; w czwartek – święto, Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Dzień Dziecka.
 8. Zostały ostatnie dni, aby dołączyć do akcji parafialnej „Kapliczka Maryi”. Dzieci prosimy o wykonanie własnoręcznej kapliczki z wizerunkiem Maryi. Dorosłych i młodzież o przesyłanie zdjęć kapliczki Maryi. Fotografie powinny być wykonane samodzielnie.
 9. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  1. Pierwszy Czwartek miesiąca, całodobowa Adoracja i Msza święta w intencji naszej diecezji – Biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych, naszego Seminarium Duchownego w Oliwie oraz w int. wszystkich katechetów. Szczególnie będziemy się modlili w intencji nowych i świętych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. O 18:00 nabożeństwo czerwcowe i pierwszo czwartkowe. Adoracja całodobowa rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30, a zakończy w piątek o 6:55. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Adoracyjna.
  2. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00, 8:00 oraz po południu od 17:00 z Komunią św. o 17:30.
  3. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. O godz. 18:00 nabożeństwo pierwszopiątkowe do NSPJ z modlitwą za tych co odeszli od wiary i Kościoła o nawrócenie i spowiedź dla młodzieży i dorosłych. Odmówimy też Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji dusz polecanych zmarłych.
  4. W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 8:00 Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca, modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy ludzi oraz zawierzenie parafii i kościoła NSM. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty w salce bł. kard. Wyszyńskiego na plebani.
  5. W pierwszy piątek i sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 10. Metropolita Gdański ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda wraz z moderatorami Gdańskiego Seminarium Duchownego proszą o modlitwę w intencji diakonów, którzy w sobotę, 3 czerwca, w Archikatedrze Oliwskiej przyjmą święcenia kapłańskie. Do udziału w tej uroczystości, która rozpocznie się o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy.
 11. Niebawem, w czwartek 8 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy przejść z Najświętszym Sakramentem z naszego kościoła do kościoła św. Jadwigi. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza przeżywające w tym roku Pierwszą Komunię Świętą i Rocznicę, zachęcamy do sypania kwiatów. Prosimy też o przynoszenie kwiatów, które można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 12. Informujemy że najbliższy dyżur naszych wolontariuszy z Diakoni Pomocy będzie w poniedziałek 12 czerwca w godz. 18-19.
 13. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł) a w nim o Darach Ducha Świętego, o Bachledówce i o sformułowaniu z Koronki do Miłosierdzia Bożego „o ofiarowaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa”. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 14. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za zebrane w ostatnią niedzielę ofiary na zapłacenie już zrobionych inwestycji w naszym kościele. To dla nas duża pomoc.
 15. W ostatnim czasie odeszli do Pana: † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…