Ogłoszenia parafialne 14.05.2023 (06. niedziela wielkanocna)

 1. W dniu dzisiejszym w Gdańsku na wzgórzu św. Wojciecha, z udziałem relikwii, odbywają się uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, patrona Gdańska i naszej archidiecezji. O godz.12.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy.
 2. Dzisiaj o godz. 10:30 Msza św. z okazji pierwszej rocznicy Komunii św. dzieci które miały ją rok temu. Dziękujemy zwłaszcza tym dzieciom i rodzicom którzy przystąpili do spowiedzi św. i dzisiaj przyjęli Komunię św. dziękując Panu Bogu za swoją wiarę.
 3. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej oraz czytanką o rodzinie Ulmów w dzień powszedni o godz. 18:00, a w niedzielę na godz. 17:30.
 4. W miesiącu maju, poświęconym zwłaszcza Matce Bożej, prosimy o przynoszenie kwiatów ciętych i w doniczkach oraz postawienie ich przy naszej „majowej kapliczce” – tj. przy figurze Niepokalanego Serca Maryi na filarze pod chórem lub obrazie św. Jana Pawła II w kaplicy fatimskiej.
 5. Codziennie też o godz. 17.00 Adoracja NS którą rozpoczynamy różańcem. We wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę – przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne w te dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się wtedy o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. My wieczorną Mszę św. poprzedzimy procesją do naszego Krzyża Misyjnego a następnie odprawimy Eucharystię: w poniedziałek – w okresie zasiewów; we wtorek – o uświęcenie pracy ludzkiej; w środę – za głodujących.
 7. W piątek w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:00 33 osoby przyjmą Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej czyli Bierzmowanie. Módlmy się wszyscy o dobre i godne przygotowanie się do tego ważnego momentu w życiu katolickiej młodzieży. W związku z tym w piątek nie ma nabożeństwa majowego i do Miłosierdzia Bożego.
 8. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Z uwagi na Bierzmowanie w piątek odmówimy Nowennę po Mszy św. o 8:00. Potem każdego dnia będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych, a w niedzielę po Sumie.
 9. W sobotę 20 maja wyruszy Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Msza św. przed wyjściem o godz. 3:30 w kościele św. Wawrzyńca w Wielkim Kacku. Wyjście o 4:00. Trasa 32 km. Powitanie na Kalwarii o 11:00. Z Wejherowa możliwość powrotu do Gdyni autokarem. W niedzielę autokar będzie podstawiony na parkingu przy kościele św. Wawrzyńca o godz. 7:30 i zawiezie pielgrzymów do Sanktuarium w Wejherowie.
 10. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, patrona Polski; w czwartek – będziemy Panu Bogu dziękowali za św. Jana Pawła II w jego 103 urodziny; w piątek – wspominamy bł. Matkę Elżbietę Róże Czacką, zakonnicę.
 11. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 12. Na Mszy św. o 18:00 w przyszłą niedzielę rozpoczniemy 33 dniowe rekolekcje, oddania się w niewolę miłości Bogu przez Niepokalaną Maryję. Rekolekcje prowadzone będą według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montforta. Pierwsza konferencja rekolekcyjna odbędzie się po Mszy św. o godz. 19:00. Będą się one odbywały przez kolejne cztery niedziele do 11 czerwca, zawsze o godz. 19.00. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie się Maryi nastąpi 18 czerwca w dniu naszego parafialnego Odpustu na Sumie o godz. 12:00. Informacje i zapisy w zakrystii, w Kancelarii Parafialnej lub bezpośrednio u ojca Jacka. W zakrystii podręcznik do rekolekcji w cenie 30 zł. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy nowe osoby oraz te, które będą odnawiały swój Akt Oddania. Ze stolika przy zegarze i ze stolika gdzie leży biuletyn można wziąć ze sobą ulotki o tych rekolekcjach.
 13. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na zapłacenie już zrobionych inwestycji w naszym kościele.
 14. Parafia organizuje 3 czerwca wyjazd młodzieży na Lednicę na XXVII Spotkanie Młodych. Więcej informacji u ks. Piotra.
 15. Zapraszamy do udziału w akcji parafialnej „Kapliczka Maryi”. Dzieci prosimy o wykonanie do końca maja własnoręcznej kapliczki Maryi, dowolną techniką z wizerunkiem Maryi. Wysokość kapliczki do 30cm. Dorosłych i młodzież prosimy o przesyłanie zdjęć kapliczki Maryi (przydrożne, przydomowe). Fotografie powinny być wykonane samodzielnie. Prace z dopiskiem „KAPLICZKA” prosimy przesłać elektronicznie na adres internetowy naszej parafii: nsmkarwiny@diecezjadgansk.pl Informacje w gablocie i na stronie WWW naszej parafii.
 16. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł) a w nim o 5 milionach chrześcijan którzy w tych dniach modlą się za Izrael i Jerozolimę a Niedzielę Zesłania Ducha Świętego swoją modlitwę zadeklarowało 110 milionów osób, o pokucie która decyduje o losach świata, o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków i o o. Jacku Woronieckim patronie tych którzy cierpią na depresję.
 17. 26 maja w piątek, obchodzimy Dzień Matki. Z wdzięcznością pamiętamy o każdej mamie – o tych które żyją i tych które już odeszły z tego świata. Na 18:00 można zamawiać za dowolną ofiarę intencje za śp. zmarłe nasze mamy – na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz ze Mszą św.
 18. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. To dla nas duża pomoc.
 19. Pierwsza wolna intencja mszalna jest w piątek 2 czerwca o 8:00. Prócz tego przyjmujemy intencje na Msze św. zbiorowe w każdy piątek na 18:00 za zmarłych oraz w III sobotę m-ca za żywych o godz. 10:00 na Mszę św. o uzdrowienie na duszy i na ciele przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 20. Podajemy do wiadomości, że w naszym kościele dzieci przyjmą uroczystą I Komunię Świętą w przyszłym roku w niedzielę 12 maja o godz. 10:00. Natomiast swoją rocznicę dzieci będą obchodziły tydzień później 19 maja o 10:30.
 21. Pomódlmy się za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 22. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.