Ogłoszenia parafialne 09.04.2023 (uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego)

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego zwieńczająca najważniejsze prawdy naszej wiary. Dlatego też, aby podkreślić godność tej uroczystości, każdy kto przy spełnieniu zwykłych warunków, przyjmie Błogosławieństwo udzielone przez Ojca Świętego Franciszka Urbi et Orbi, bądź przez biskupa, udzielone wiernym powierzonym jego trosce (błogosławieństwo apostolskie), może uzyskać odpust zupełny, chociażby z ważnych a II same obrzędy, przekazywane przez środki masowego przekazu.
 2. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się w minionym WIELKIM TYGODNIU do tego, że, możemy uroczyście świętować WIELKANOC. Dziękujemy naszym Siostrom za przygotowanie Grobu Pańskiego, Służbie Liturgicznej która pod kierunkiem ks. Piotra przygotowała liturgię Triduum Paschalnego. Wszystkie te posługi sprawiły, że mogliśmy głęboko przeżywać tajemnice naszej wiary. „Bóg zapłać” za wszystko.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę. Ofiara złożona na tacę będzie przeznaczona na KUL i inne katolickie uczelnie w Polsce.
 4. II Dzień Świąt Wielkanocnych 10 kwietnia to 13 rocznica katastrofy Smoleńskiej. Na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy się modlili o spokój duszy tych którzy zginęli, oraz o pociechę dla ich rodzin. Po Mszy św. przy Epitafium Smoleńskim złożenie wieńców, kwiatów i zapalenie zniczy.
 5. Z uwagi na oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W tygodniu, w intencji pokoju na Ukrainie i o opamiętanie dla rosyjskiej agresji o godz. 17.00 Adoracja NS i różaniec. We wtorek różaniec i Adoracja po wieczornej Mszy św. W piątek w intencji naszych zmarłych nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18:00.
 7. W najbliższym tygodniu przypada III sobota miesiąca. Zapraszamy na godz. 10.00 na Mszę św. w intencji chorych, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele i okazją do przyjęcia sakramentu chorych.
 8. W sobotę przypada w naszym kościele doroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, której codziennie przez cały rok przewodniczy jedna z parafii naszej archidiecezji. Najbliższa sobota to właśnie dzień naszej parafii. Adorację rozpoczniemy o 8:30 zaraz po zakończeniu porannej Mszy św. a zakończymy o godz. 18:00 Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 9. Codziennie Nowennę do Bożego Miłosierdzia wraz z Koronką odmawiamy 15 min przed Mszą Świętą wieczorną. Jedynie w środę o 18:00 wraz z Nowenna do MBNP. Przyszła niedziela to Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w naszej świątyni Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jest to patronalne święto Caritas. W niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na Dom Pomocy Dziennej osobom niepełnosprawnym który w lutym spalił się w Krzywym Kole na Żuławach. Natomiast po wieczornej Mszy św. nabożeństwo i spotkanie formacyjne dla tych, którzy ofiarowali siebie Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.
 10. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. A z prawej strony ze stolika świąteczny nr „Gościa Niedzielnego” – a w nim teksty o Zmartwychwstaniu i o istocie Świąt Wielkanocnych.
 11. Módlmy się W intencji zmarłych których pamięć nosimy w sercu, za wszystkich którzy zginęli w Smoleńsku, za pomordowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie, za pomordowanych w wojnie na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 12. Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.