Ogłoszenia parafialne 02.04.2023 (Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej)

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Katolickim celebrowanie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Mszę św. o godz. 10:30 i 12:00 rozpoczniemy uroczyście procesją z kaplicy do kościoła.
 2. O godz. 17.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo „Gorzkich Żali” wraz z Kazaniem Pasyjnym.
 3. W Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę w intencji pokoju na Ukrainie i o opamiętanie dla rosyjskiej agresji o godz. 17.00 Adoracja NS i różaniec oraz możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty w konfesjonale. W Wielki Wtorek różaniec, Adoracja i spowiedź po wieczornej Mszy św. Będziemy się też wtedy modlili o dobre przygotowanie i przeżycie wydarzeń Wielkiego Tygodnia.
 4. Godziny kiedy będzie można skorzystać z Sakramentu Spowiedzi św. podane są w gablocie, tutaj (odnośnie każdego dnia osobno) i w gazetce parafialnej.
  Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej trwa w Kościele w Polsce do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 5. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne.
 6. W Wielki Czwartek i Piątek liturgia będzie sprawowana o godz. 19.00, natomiast w Wielką Sobotę uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. W Wielką Sobotę prosimy aby przynieść ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 7. W Wielki Czwartek po liturgii, w kaplicy rozpoczniemy 24 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu – Jezusa w ciemnicy. Ponieważ obejmie ona także godziny nocne, prosimy o wpisywanie się od jutra do zeszytu na określone godziny, tak byśmy mieli pewność, że Chrystus ani przez chwilę nie będzie sam.
 8. W Wielki Piątek Adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w Ciemnicy od godz. 7:30 do godz. 17:00. W tym czasie możliwość spowiedzi od godz. 10:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich wierzących katolików post ścisły tj. ilościowy i jakościowy.
 9. W Wielki Piątek o 15:00 Droga Krzyżowa.
 10. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego codziennie będziemy odmawiali Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 11. Kancelaria parafialna w Wielki Piątek będzie nieczynna.
 12. Liturgię Godzin odmówimy w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę o 7:30 w kościele. W Wielki Piątek w Ciemnicy w kaplicy o 7:30.
 13. W Wielką Sobotę Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7:30 do 17:00. Możliwość spowiedzi od 10:00 do 17:00.
 14. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów przed kościołem od 10:00 do 17:00 o każdej pełnej godzinie.
 15. Msza Święta rezurekcyjna z procesją w przyszłą Niedzielę o godz. 6.00.
 16. W nawie głównej w Wielkim Poście wystawiony jest do Adoracji Krzyż z ukrzyżowanym Jezusem. Przy Krzyżu można też do skarbony złożyć Jałmużnę Wielkopostną, którą w tym roku przeznaczamy na pomoc siostrom Elżbietankom które prowadzą sierociniec w Betlejem.
 17. Drodzy wierni, jednym z bardzo częstych tematów jaki się przewijał w czasie tegorocznej kolędy była sytuacja w której znalazła się nasza młodzież i dzieci, troska o ich wiarę i zbawienie – gdyż często tracą wiarę, odchodzą od Boga, rezygnują z katechezy w szkole, zaniechają praktyki religijne a nierzadko również zrywają więzi z rodzicami i dziadkami. Dlatego, aby temu zaradzić, będziemy zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca po wieczornej Mszy św. wspólnie odmawiali różaniec za nasze dzieci.
 18. Parafialny Caritas prowadzi do wtorku zbiórkę darów świątecznych dla seniorów naszej parafii będących w potrzebie i dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Prosimy o składanie do kosza darów żywnościowych oraz artykułów przemysłowych i środków czystości.
 19. Dary będą wydawanie we wtorek w godzinach od 11.00 do 15.00 w salce JPII przy zakrystii.
 20. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają przy sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do Mszy św. W tym tygodniu zapraszam do pomocy wszystkich chętnych w środę na godz. 16:00 aby przygotować świątynię do Triduum Paschalnego.
 21. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy wszystkim modlącym się w tym kościele, wiernym z parafii i z poza parafii za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. Bóg zapłać.
 22. Do nabycia Gość Niedzielny (10 zł) Można też zakupić wielkanocne świece Paschaliki po 15 zł. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.
 23. W tym tygodniu odszedł do Pana ① † śp. Robert Kosiłko l. 47, zam. ul. Nałkowskiej 21. Pomódlmy się też za śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie oraz w każdym kraju gdzie jest wojna, za wszystkich naszych bliskich zmarłych, których pamięć nosimy w sercu, za budowniczych i fundatorów naszego kościoła – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 24. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej.