Ogłoszenia parafialne 26.02.2023 (01. niedziela Wielkiego Postu)

 1. We wtorek Adoracja NS z okazją do spowiedzi św. po wieczornej Mszy św. zakończona Apelem Jasnogórskim o 21:00. W tygodniu od 17.00 różaniec i adoracja. W piątek Drogi Krzyżowe.
 2. W środę 1 marca organizujemy wyjście do kina film „Opiekun” poświęcony osobie św. Józefa i roli jaką odgrywa w życiu wielu współczesnych ludzi. Bilety w cenie 16 zł do nabycia w zakrystii.
 3. W najbliższy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.00 w kościele; po południu o godz. 17.00 dla dzieci; po wieczornej Mszy Świętej w kościele o godz. 19.15, rozważania poprowadzi Akcja Katolicka w oparciu o myśli bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17:00. Nabożeństwa w tym roku prowadzi i kazania głosi ks. Marcin Mianowski, proboszcz par. św. Jana Chrzciciela w Gdyni Chyloni. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
 5. W tym tygodniu I-czwartek miesiąca. Pierwszo czwartkowa całodobowa Adoracja w intencji naszych Biskupów, kapłanów i sióstr zakonnych rozpocznie się o godz. 8:30 i potrwa jak zawsze do piątku rana.
 6. W piątek spowiedź pierwszo-piątkowa dla dzieci i dorosłych rano podczas Mszy św. i popołudniu od godz. 17:00. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa 9-ciu pierwszych piątków miesiąca.
 7. W I Sobotę miesiąca na godz. 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo 5-ciu pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Następnie różaniec wynagradzający, oddanie parafii Niepokalanemu Sercu Maryi i spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca.
 8. Za miesiąc w niedzielę 12 marca o godz. 18:45 w naszym kościele odbędzie się koncert męskiego zespołu Nuove Voci – śpiewa w nim nasz organista p. Mateusz. W programie śpiewy gregoriańskie okresu Wielkiego Postu oraz pieśni w opracowaniu na zespół męski.
 9. Bardzo dziękujemy za ubiegłotygodniową zbiórkę inwestycyjną. Za tydzień niedziela Ad Gentes i zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom.
 10. Pod chórem za dowolną ofiarę można otrzymać Biuletyn Parafialny „Echo Serca”, a przy zegarze „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł.
 11. W ostatnim czasie odeszli do Pana: ① † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie oraz w każdym kraju gdzie jest wojna; ② † śp. Józef Zakrzewski, l. 102, zamieszkały w Bydgoszczy. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych, których pamięć nosimy w sercu oraz za budowniczych i fundatorów naszego kościoła – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.