Modlitwa za chorych – Światowy Dzień Chorego – 11.02.2023

sobotę 12 lutego 2023 r., w dniu wspomnienia liturgicznego Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada 31. Światowy Dzień Chorego – dzień szczególnej modlitwy za osoby niosące krzyż choroby i cierpienia.

W tym roku jego tematem są słowa: Miej o nim staranie”. Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia.

Z tej okazji wszystkich chorych, cierpiących, ich rodziny i opiekunów, a także pracowników służby zdrowia, zapraszamy na godz. 10:00 na Mszę Świętą, po której będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele. Jan Paweł II we wspominanym liście zaznaczył, że „ma on na celu uwrażliwienie ludu Bożego i – w konsekwencji – wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu…”.

Rodziny i przyjaciół prosimy o pomoc wszystkim zainteresowanym w dotarciu na tę Mszę Świętą.