Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – 02.02.2023

W najbliższą czwartek 02 lutego 2023 r. przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Maryja przyniosła do świątyni  jerozolimskiej „światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi” (J 1,9).

Msze Święte w tym dniu w naszym kościele odprawimy o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 (dla dzieci) i 18:30.

Podczas każdej Mszy poświęcimy gromnice – świece wotywne zapalane ku czci Matki Bożej.

Tego dnia całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – z okazji pierwszego czwartku miesiąca – w intencji naszej archidiecezji, biskupów, kapłanów, a także nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej jest w Kościele Dniem Życia Konsekrowanego – szczególnie pamiętamy tego dnia zakonnicach i zakonnikach. Pamiętajmy zatem w naszych modlitwach o powołanych do życia zakonnego, a zwłaszcza o pracujących w naszej parafii siostrach szensztackich i o zakonnikach z naszej parafii się wywodzących. Mszę Świętą w intencji naszych sióstr szensztackich odprawimy o godz. 7:00.

Tego dnia zebrane ofiary przeznaczamy na pomoc siostrom zakonnym, które prowadzą życie kontemplacyjne. Chcemy pomóc klasztorom: sióstr karmelitanek w Gdyni-Orłowie, sióstr benedyktynek w Żarnowcu (dokąd wstąpiła nasza parafianka s. Scholastyka [Emilia] Rzoska), sióstr betlejemitek w Grabowcu k. Szemuda i Sycowej Hucie.

W polskiej tradycji wraz ze świętem Ofiarowania Pańskiego kończy się śpiew kolęd, rozbiera się szopki i choinki (w naszym kościele w tym roku, z uwagi na remont, dekoracje świąteczne zostały rozebrane na początku stycznia).