Ogłoszenia parafialne 01.01.2023 (uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi)

 1. Dzisiaj przypada 1 stycznia Nowy Rok AD 2023. Jest to w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 56 Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na ten dzień papież Franciszek kieruje orędzie pokoju i udziela błogosławieństwa dla całego świata. Łączymy się z Ojcem Świętym w błaganiu Boga o pokój na świecie i zakończenie wojny na Ukrainie.
 2. Także dzisiaj mija 39 rocznica (1.I.1984) erygowania naszej parafii przez ks. bp. Mariana Przykuckiego. W naszych modlitwach pamiętamy o ks. Biskupie i o pierwszym proboszczu ks. kan. Tadeuszu Gawrońskim.
 3. Z uwagi na kolędę w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek Msza św. wieczorna o godz. 15:00.
 4. W tym tygodniu pierwszoczwartkowa Adoracja w intencji naszej parafii, Biskupów, kapłanów i sióstr zakonnych. Rozpoczęcie w czwartek rano i zakończenie w piątek przed godz. 7.00. Z racji I czwartku mimo kolędy tego dnia Msza św. o godz. 18.30.
 5. W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli „Trzech Króli”. Msze św. tego dnia wg porządku niedzielnego. W sposób szczególny ogarniamy pomocą modlitewną i materialną misjonarzy. Zebraną kolektę przeznaczymy na utrzymanie polskich misjonarzy, którzy pracują w różnych zakątkach świata. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej na wszystkich Mszach św. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 6. W piątek w „Trzech Króli” spotkanie opłatkowe Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 18:30. Zapraszamy wszystkich Pielgrzymów i Przyjaciół Gdyńskiej Pielgrzymki.
 7. W sobotę o godz. 8.00 Msza św., różaniec wynagradzający za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca wyjątkowo dzień wcześniej 6 stycznia o godz. 15.00. Będzie to nasze spotkanie opłatkowe ze śpiewaniem kolęd. Zapraszamy także osoby chętne, aby dołączyć do Wspólnoty Różańcowej.
 8. Za tydzień w niedzielę 8 stycznia uroczystość Chrztu Pańskiego. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie wody i odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. O godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla wszystkich dzieci, zwłaszcza ochrzczonych w minionym roku.
 9. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie 8-16 maja 2023 roku. Będą to „Rekolekcje w drodze z Maryją”. Informacje i zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u o. Jacka.
 10. Kolęda:. – wizyta duszpasterska. Wizytę duszpasterską i wspólną modlitwę w waszych domach rozpoczęliśmy po Świętach Bożego Narodzenia. Odwiedziny przebiegają w sposób jak robiliśmy to jeszcze przed pandemią. Aby wszystko przebiegało w miarę sprawnie prosimy wszystkich NOWYCH parafian, a także tych, którzy chcieliby przyjąć księdza po DŁUŻSZEJ PRZERWIE, aby zgłosili w zakrystii lub kancelarii chęć przyjęcia kapłana w swoim domu. Parafian, którzy nie będą mogli przyjąć kolędy w podanym terminie, po uprzednim zgłoszeniu, odwiedzimy w terminie dodatkowym – na końcu czasu kolędowania. Plan kolęd znajduje się tutaj.
 11. W związku z kolędą w styczniu zmianie ulegają godziny niektórych wieczornych Mszy Świętych. I tak: Msze św. w poniedziałki, we wtorki i czwartki będą sprawowane o godz. 15:00. Msze św. w środy, piątki i soboty z uwagi na cotygodniowe nabożeństwa i pracę biura parafialnego o 18:30.
 12. W poniedziałki z uwagi na czas kolędowy Kancelaria Parafialna będzie NIECZYNNA.
 13. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Wacław Kujawski, l. 93 ostatnio zamieszkały w Gdańsku; † śp. Andrzej Pieszczyński, l. 82 z ul. Gałczyńskiego 15; † śp. ks. Tadeusz Lubelski CM (Księża Misjonarze), l. 82, w zakonie 63, w kapłaństwie 56, ostatnio posługujący w Domu Zakonnym Księży Misjonarzy w Sopocie; † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych, których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie..
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.