Ogłoszenia parafialne 25.12.2022 (uroczystość Narodzenia Pańskiego)

 1. Dzisiaj 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Bóg zbliżył się do nas przez Wcielenie i nieustannie pozostaje na ziemi, aby być Bogiem z nami. Życzymy wszystkim wiernym Bożego pokoju w sercu i miłości wzajemnej.
 2. Jutro poniedziałek 26 grudnia, tradycyjnie drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte w zwykłym porządku niedzielnym. Jutro zbieramy do puszek na KUL oraz inne katolickie uczelnie w naszym kraju.
 3. Przez Święta i Oktawę Bożego Narodzenia zapraszamy do nawiedzać Żłóbka Betlejemskiego w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. A przy okazji także do modlitwy przy Żłóbku.
 4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim wiernym którzy pomagali nam w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panom którzy ustawiali choinki, Paniom za ich strojenie, osobom które przygotowały kartki świąteczne dla chorych, wszystkim za złożone dla potrzebujących dary świąteczne, naszym Siostrom Szensztackim i Pani Gospodyni. Wielkie Bóg zapłać!
 5. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie 8-16 maja 2023 roku. Będą to „Rekolekcje w drodze z Maryją”. Informacje i zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u o. Jacka.
 6. W środę 28 grudnia na Mszę św. wieczorną o godz. 18:30 zapraszamy mamy oczekujące potomstwa oraz rodziny z malutkimi dziećmi. Podczas Mszy św. z racji przypadającego Święta Młodzianków – odbędzie się specjalny obrzęd błogosławieństwa tych dzieci.
 7. W piątek 30 grudnia przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Na wieczornej Mszy św. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne po błogosławieństwo Boże.
 8. W sobotę 31 grudnia Sylwester – ostatni dzień Roku Pańskiego 2022. Od godz. 14:00 Adoracja NS i możliwość spowiedzi św. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich wiernych na dziękczynną Mszę Świętą. Po niej nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przed którym będziemy dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i przepraszali za wszystkie grzechy mijającego roku. Odmówimy też Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewamy uroczyste „Te Deum”. Tego dnia nie będzie już żadnej innej Mszy św.
 9. W niedzielę przypada 1 stycznia Nowy Rok AD 2023. Jest to w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok nie będzie rano Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe według porządku niedzielnego.
 10. 1 stycznia mija 39 rocznica (1.I.1984) erygowania naszej parafii przez ks. bp. Mariana Przykuckiego. W naszych modlitwach szczególnie będziemy pamiętali o ks. Biskupie i o pierwszym proboszczu ks. kan. Tadeuszu Gawrońskim.
 11. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć podwójny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 15 zł, a w nim szczególnie polecamy rozmowę z polskimi siostrami, które pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie. Następny numer z datą 8 stycznia będzie już w nowej cenie – 10zł. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza parafialna gazetka „Echo serca”.
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Barbara Balcerowicz, l. 89 z ul. Tuwima 2. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin i zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.